Stretne sa prezident Kiska s opozíciou? Alebo: Dobrý chrobák - mŕtvy chrobák?

Autor: Martin Škopec Antal | 5.9.2014 o 7:35 | Karma článku: 7,35 | Prečítané:  848x

V nedávnej minulosti boli slovenské masmédiá preplnené tonami článkov o tom, či a kedy sa opozícia zjednotí za účelom volebnej porážky Smeru - SD (ktorý sa dnes stáva satelitom Kremľa). Článkov bolo toľko, že by potopili aj Titanic. Niekedy bolo až smiešne pozorovať, ako je "pravicová" politická scéna obcou novinárskou a blogerskou tlačená do pozície "jednotnej pravice". Otázky typu "Stretnú sa šéfovia strán pravice? Dohodnú spoločný postup voči Smeru - SD? Vyhrá pravica voľby pod zástavou spoločného postupu?" už bolo možné nájsť takmer v každej redakčnej chladničke. Keď sa však Róbert Fico bratká s Veľkým bratom, tak je ticho, ako po bujarej žúrke. Už sa netreba stretávať a debatovať? Keď už nie o spoločnom postupe, tak aspon o "nejakom" postupe?   

Andrej Kiska mal v predvolebnej kampani veľa vyjadrení o tom, že po prípadnom zvolení za prezidenta sa chce stretávať s občianskou spoločnosťou a politickými stranami, aby "riešili nahromadené problémy spoločnosti".

Jeden grandiózny problém sa nám hromadí (zatiaľ) mimo územia SR. Môže sa stať, že keď nás ten problém prevalcuje, tak na akékoľvek demokratické diskusie nebude priestor. Potom to už bude o nás - bez nás. Nech sa prezident stretne aspon s časťou politickej scény. Keď už "nič iné", tak minimálne ukážu, že im ide o viac, ako iba o hrajkanie sa na prosociálne a pronárodne cítiaceho politika v čase predvolebnej kampane. Ukážu, aké civilizačné a kultúrne hodnoty mienia v budúcnosti prezentovať a akceptovať.   

Ak sa občianska verejná mienka na domácej politickej scéne nemá takmer o koho oprieť, tak bude upadať do ešte väčšej apatie. A stane sa (ak sa už nestáva) ľahkou korisťou zjednodušeného pohľadu na svet, podľa ktorého je za každou udalosťou väčšieho významu politické centrum nitkoťahačov a "geopolitické záujmy USA a Ruska".

Ak strany a hutia chcú, aby v budúcnosti vôbec existovala nejaká (autentická) politická scéna v SR, mali by začať konať a prestať sa hrať na povestného mŕtveho chrobáka.

Alebo: Dobrý chrobák - mŕtvy chrobák...?

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?