V rámci balíka konsolidačných opatrení chcel Fico "konsolidovať" Sedembolestnú

Autor: Martin Škopec Antal | 12.9.2014 o 8:05 | Karma článku: 9,71 | Prečítané:  1400x

Istá "múdrosť" hovorí, že keď žena dostane bitku, tak už vie, za čo to bolo. V roku 2012 sa premiér Fico snažil atakovať sviatok Sedembolestnej Panny Márie, aby verejnosť obrátená k Bohu vedela, "za čo to bolo". Oficiálne vládne zdôvodnenie bolo také, že v rámci balíka konsolidačných opatrení by mal byť (mohol byť) sviatok Sedembolestnej zrušený. V prípade komunikácie Fica a Smeru - SD s verejnosťou ide o klasický vzorec správania: Do verejnej mienky je navŕtaný pseudoproblém kontraverzného charakteru. Ten je zoširoka medializovaný. Alfasamec, ktorý je autorom zadanej témy sa nakoniec stáva riešiteľom "problému". Konsolidovať sa bude, avšak Sedembolestnú Pannu Máriu nateraz "konsolidovať" nebudeme. Veď aj komunisti sú bohabojní...  

Útok na sviatok Sedembolestnej bol ukážkou ľahkosti, s akou je možné manipulovať so slovenskou verejnou mienkou, najmä tou, ktorá miluje svojho Pána. A opäť sa ukázalo, aké ľahké je manipulovať s masmediálnou obcou, ktorá tiež miluje svojho Pána - Chronického zadávateľa umelohmotných tém.

Nešlo a nejde o konsolidovanie financii, o ušetrenie. Išlo a ide o provokovanie tej časti verejnosti (v danom prípade veriacej), ktorá nevie (alebo vedieť nechce), že v prvom, druhom, aj treťom pláne je dôležité Divadlo jedného herca. Propagácia jeho hier, ktoré (obsahovo) počítajú s jednoduchosťou myslenia "divákov".

Nezrušenie sviatku Sedembolestnej je veľkou časťou veriacej obce dodnes považované za prejav veľkodušnosti premiéra (chcel nás zbiť, ale nezbil a my sme mu za to vďační... ale keby nás aj zmlátil, tak by sme vedeli, za čo to bolo).

V pondelok 15. septembra si možno predseda vlády spomenie na jedno zo svojich divadelných predstavení, ktoré udržujú bohabojné ovečky v strehu a v poslušnosti.

A treba zopakovať: V takejto krajine vládnuť radosť jest

Pre ľahké vládnutie (ovládanie) nie je nič lepšie, ako pekne skonsolidovaná verejnosť, ktorá uverí tomu, čomu uveriť chce. Práve ona je tým najdôležitejším prvkom konsolidačného balíka...

 

 

   

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

KULTÚRA

BBC bude cez víkend pripravovať reláciu o slovenskej hudbe

World Music Festival v Bratislave pomôže zviditeľniť našu hudbu.


Už ste čítali?