Je potrebné deštruovať ľudskú blbosť a nie volať po rekonštrukcii štátu

Autor: Martin Škopec Antal | 23.9.2014 o 8:15 | Karma článku: 8,60 | Prečítané:  755x

Je potrebné deštruovať ľudskú blbosť a nie permanentne volať po rekonštrukcii štátu, po zmene systému. Ak je niekomu v lete príliš teplo, tak by mal zo seba čo-to odložiť, alebo si dať ľadovú sprchu. Nie čakať, až parlament zruší leto a vysoké teploty.  

Ľudská blbosť je zrejme skutočne nekonečnejšia, ako posúvajúce sa "hranice" vesmíru. To neustále slovenské čakanie na skupinu pánov inžinierov, ktorá všetko a všade zmení k lepšiemu a "bude počúvať hlas ľudu" je bolestné. Môžete si do parlamentu akéhokoľvek druhu zvoliť hoc aj pána Boha, ON Vám nezabezpečí, aby sa Vám žilo lepšie.

Úlohou poslanca (poslancov) nie je pozorovanie prechodu pre chodcov a zisťovanie, či dôchodca úspešne prešiel cez "zebru". Ich úlohou dokonca nie je ani to, aby tá "zebra" bola v dobrom stave. V konečnom dôsledku je za kvalitu stavu prechodu zodpovedný neposlanec. Ak však ten iba čaká na to, až mu pán poslanec nariadi, že a kedy má vylepšovať prechod pre chodcov, tak sa niet čo čudovať, že žijeme v krajine "zázrakov".

Za nefungovanie toho a tamtoho často odsudzujeme TatkaŠtát, poslancov, úradníkov, politikov a... "kapitalizmus".

Nedávno v "jednom" dome vytopilo prízemie (príčinou bola prasknutá rúra). Väčšina obyvateľov na odstraňovanie natečenej vody kašľala - prebrodila ju a išla ďalej. Našlo sa iba niekoľko málo obyvateľov domu, ktorí s vodou zabojovali, kým prišiel opravár (asi po hodine a pol). A keďže bolo treba nájsť vinníka nepríjemnej udalosti, našli ho obyvatelia nového jazera v abstraktnom "kapitalistickom systéme". Takže príčinou vytopenia bol "kapitalizmus" (systém) a nie konkrétna osoba (osoby), ktorá mala mať priateľku rúru pod palcom. Samozrejme, že za každou komunálnou a súkromnou nehodou je "tamtá banda zlodejská, politická, ktorá len okráda bežného človeka". 

Ak by sme systém, štát, krajinu zrekonštruovali akokoľvek, človeka v nej neprerobíme. On musí začať prerábať seba a začať od seba. Keď je však v zajatí názorového stereotypu a nostalgie za komančami, tak "sa" ďalej nepohneme. 

Ten človek z "ľudu" má v sebe zakomponovaný intuitívny mechanizmus hľadania. To hľadané nachádza v minulosti, v naivnej predstave, že niekdajší systém by ešte mohol urobiť reparát a opäť si sadnúť do školskej lavice. V novom školskom roku, v ktorom budeme mať všetci samé jednotky.

A čo je najhoršie, mnoho ľudí sa zo všetkých síl snaží neveriť, že má zmysel veriť...

... v seba!

 

 

 

   

 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák lákal na byty za symbolické ceny

Asi tretinovú zľavu na byt dostal aj bývalý policajný viceprezident. Jeho nástupca platí v hlavnom meste nájomné 30 eur mesačne.

DOMOV

Flašík chce RTVS premeniť na akciovku (Minúta po minúte)

O post šéfa RTVS zabojuje deväť kandidátov.


Už ste čítali?