Slovenská opozícia by mohla fungovať ako platforma zakomponovaná do Smeru - SD

Autor: Martin Škopec Antal | 9.10.2014 o 7:30 | Karma článku: 7,88 | Prečítané:  751x

Slovenská opozícia by v budúcnosti mohla fungovať ako politická platforma zakomponovaná do Smeru - SD. Uvedené píšem aj na základe osobnej skúsenosti, ktorú som nedávno "nadobudol" na sekretariáte istého opozičného (parlamentného) politického subjektu. Jeho členovia (poslanci PLUS predseda) v dobrej nálade prezentovali myšlienky, ako odrezané z mentálneho tela Smeráckeho (ne)myslenia. Samozrejme ich neprezetnovali na tlačovej besede! Išlo o neformálne stretnutie...

Vraj sankcie voči Rusku nikam nevedú. Vraj ide o geopolitické hry USA a Ruska. Vraj prečo ešte nemáme "náležité vyhodnotenie toho, čo nás tie sankcie budú stáť". Vraj Krym vlastne bol súčasťou Ruska, tak prečo robiť vedu z toho, že "bola anexia". Radšej hoc-aký mier, ale nie vojnu. A tak ďalej a tak dookola. Pekne v smeráckom duchu. 

On ten "duch" je súčasťou mentálneho tela civilizačno - kultúrneho spoločenstva, ktoré vytvorilo tzv. politickú scénu Slovenska. Neexistuje žiadna pravica, alebo ľavica. Len vidiecky dvor plný chlapcov, ktorí predstierajú, že majú vzájomne odlišné názorové hodnoty a na ich základe vraj vedú politický zápas.

Je to však len hra.

Na sekretariáty strán (hnutia) a do parlamentu prichádzajú v zmysle chodenia do roboty. Tu a tam sledujú preferencie, či tie potvorky nenápadné náhodou neposkočili vyššie. A keďže vyššie neposkakujú, ale klesajú, tak politické dietky z dvorov a hájov uvažujú, ako verejne veľa hovoriť, obsahovo takmer nič nepovedať a keď povedať, tak v neformálnej atmosfére, kde je náladička a dobrácke potľapkávanie sa po plieckach. 

Opozícia často deklaruje, ako a kde ušetriť, "aby sa občanom žilo lepšie".

Návod: Opozičné strany (hnutie) sa samozrušia. Ich členovia (ex-predsedovia - poslanci) sa stanú súčasťou Smeru - SD. Následne  v Smere vytvoria platformu, ktorej úlohou by bolo mierne uSmerňovanie rétoriky stranoVlády a jej generalisima.

Zo sekretariátov strán (hnutia) by sa mohli stať útulky pre pre týrané ženy a ich deti.

Pán prezident Kiska by určite súhlasil, lebo veď má veľké srdce...

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?