Väčšina členov KSČ komunistickému náboženstvu neverila

Autor: Martin Škopec Antal | 4.11.2014 o 5:15 | (upravené 4.11.2014 o 5:47) Karma článku: 7,12 | Prečítané:  934x

V akej podobe existoval triedny boj v socialistickej spoločnosti? Tí, ktorí vychodili málo tried, bojovali proti tým, ktorí ich vychodili veľa. Toľko vtip z obdobia "budovania socializmu". Väčšina členov KSČ komunistickému náboženstvu neverila. Samotné členstvo bolo vo väčšine prípadov chlebovkov, bokovkov. Pre niekoho zas sebarealizáciou zasadenou do rámca svojho masakrálneho uvažovania. To bolo často dôsledkom mindrákov a nedovzdelanosti. Vo svojej podstate bola komunistická strana komunitou nenažraného sektárstva, okoreneného predstieranou skromnosťou.  

Stranícke štruktúry sa poflakovali (aj) za peniaze daňového poplatníka. Tiež toho, ktorý členom strany nebol a ktorého tak úspešne a často ničili. 

Člen strany nemusel myslieť. Ak myslel, tak nehovoril. Ak hoc aj niečo otvorene povedal, tak doma manželke v kuchyni. Kuchynské hrdinstvo človeka, ktorý mal byť bojovníkom za pravdovravnosť.

Ako však možno fungovať v spoločenskom systéme, ktorého hlavným cieľom bolo chronické hľadanie vinníkov a nepriateľov? Ako možno fungovať v zriadení, ktoré malo byť pôvodne vytvorené ako systémová forma odstraňovania nedostatkov, ktoré by ale neboli vznikli, ak by nebolo zriadenia samotného...

Za "socíku" bolo módne hrať hru na čestného komunistu. Za "čestného komunistu" bol považovaný ten, kto upozorňoval na chyby vznikajúce zo systému. Na systém ako hlavnú chybu však "čestný komunista" neupozorňoval. Buď na hrdinstvo nemal odvahu, alebo si rýchlo spomenul na svoje detváky, ktoré sa časom potrebovali dostať na tú správnu školu. Pozor mládež dnešná "dekadentná": Ak ste za socializmu chceli mať istotu, že sa dostanete do tej svojej školy, tak ste potrebovali mať v poriadku pôvod (nejlepšie robotnícko - roľnícky), alebo mať tatka, matku v štátostrane. Ostatné bolo vecou konverzácie, alebo šikovného obchádzania pravidiel systému, ktorý cez deti vydieral rodičov (poslúchajte a Vaše deti sa dostanú tam, kam potrebujete).

Rečník na schodzi strany: "Súdružky a súdruhovia! Žijeme v socialistickom zriadení. Pomaly začneme budovať komunizmus. My starší sa ho už síce nedožijeme, ale pripravíme ho našim deťom." Hlas z obecenstva: "Tak im treba, chuligánom!"

Cieľom utopického systému malo byť vybudovanie niečoho, o čom snívajú feťácke skupiny: Žiadne starosti, samé úsmevy, všetko zdarma a zázraky na počkanie.

Tak nám treba!

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?