Vraj komunistický systém bol fajn projektom, len "ľudia to kazili"

Autor: Martin Škopec Antal | 14.11.2014 o 7:40 | (upravené 14.11.2014 o 7:49) Karma článku: 9,25 | Prečítané:  1549x

Vraj komunistický systém bol fajn projektom, len "ľudia to kazili". A terajší "kapitalistický" systém je vraj fuj, ale ľudia sú v poriadku. Vraj ak by boli prenesené všetky Marxove poučky do praxe tak, ako ich skutočne "myslel", tak sme mohli vybudovať systém systémov k spokojnosti "más" a "pracujúceho človeka". Problém je a bol v tom, že tie poučky do praxe prenesené boli práve tak, ako ich Marx myslel.

Vraj ak by komunisti povolili viac náboženskej slobody a dali trocha toho cestovania na Západ, tak tu stále mohol byť socializmus. Nemohol! Ak by komunistická strana umožnila viac náboženskej slobody a povolila cestovať do "dekadentného, zhnitého kapitalizmu", tak by sa im tá búda, čo na nás flákači typu Marxa, Engelsa a Lenina ušili, rozpadla ako domček z karát. Veď keď už neprichádzali príkazy z Kremľa, tak sa aj rýchlo rozpadla. 

Vraj ľudia v socialistickom systéme podvádzali a ak by nepodvádzali, tak tu ten systém mohol zostať. Takže systém bol zrejme v poriadku, to len ľudia nie a nie pochopiť, že mu zle slúžia. Nech by hoc aj plnili plán výroby čohokoľvek na 1600 percent a chodili do práce hoc aj nepretržite (bez spánku), tak systém by skolaboval. Jeho základné ideové prvky totiž boli založené na mylnej predstave, že príroda to má všetko akosi zle vymyslené a ON (systém) jej nariadi, kedy má pršať, či svietiť slnko, kedy budeme mať dobrú náladu a kedy zlú. Komunistická ideológia chcela človeka prerábať, namiesto toho, aby odtiahla kade ľahšie a nechala priestor ľudskej kreativite.

Vraj dnes tu máme kapitalizmus a ľudia sa len naháňajú a nemyslia na nič iné, iba na peniaze. Nie je tu však žiaden kapitalizmus. Je tu systém parlamentnej demokracie. Nie je tu žiadna Slovenská kapitalistická republika. Je tu Slovenská republika. Ak sa niekto rozhodne, že si založí modrú, červenú, oranžovú, alebo hoc aj bodkovanú politickú stranu, tak si ju založiť môže. Ak sa niekto rozhodne, že súčasný systém nazve TraLaLaLa, tak pre neho to bude systém TraLaLaLa. Ak sa niekto rozhodne, že sa tu už necíti doma, tak si ďalší domov môže zakladať na skale niekde v Cukrauláckej republike. Nie je tu žiadna kapitalistická vláda, ktorá by ľuďom nariaďovala, kedy majú potravu prijímať a kedy vylučovať. Komu sa tá, alebo onaká vláda nepáči, može ju najbližšie NEVOLIŤ! A komu sa nepáči súčasný systém, ten nech uplatňuje svoje právo na odpor a nech zakladá systém podľa svojej chuti.

Vraj peniaze kazia charakter. Ak by to bolo tak, že peniaze charakter kazia, tak by sme už mali po charakteroch, lebo takmer každá osoba nejaké peniaze má. Keďže peniaze sú kapitál, tak potom má každá osoba aj ten svoj privátny kapitalizmus. Podľa uvedeného je teda takmer každá osoba kapitalistom, takže "vykorisťovateľom" (bez ohľadu na existenciu toho-ktorého systému, lebo v každom systéme nejaké peniaze existujú).   

Vraj dnes sa iba naháňame. Postavte si stroj času, pocestujte do 19.storočia, sadnite si za pec v drevenom domčeku a pozerajte do drevenej steny. Načo niekam chodiť...?

Myseľ nám opäť odrevenie, lebo veď už len to zdravíčko nech nám slúži a náš Pán nech sa nad našou hriešnou dušou zľutuje...

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria 20 rokov.


Už ste čítali?