Fraška pokračuje - Za odvolávanie Fica sú (aj) ľudia, ktorí ho dostali k moci

Autor: Martin Škopec Antal | 12.12.2014 o 6:20 | Karma článku: 7,94 | Prečítané:  2047x

Fraška pokračuje. Za odvolávanie Róberta Fica sú (aj) ľudia, ktorí ho medzi októbrom 2011 až marcom 2012 postupne dostávali k moci svojou neschopnosťou vzájomne hlbšie komunikovať, politickou neprofesionálnosťou a teda neschopnosťou udržať si moc. Táto "odvolávajúca skupina" nás chce v súčasnosti presvedčiť, že má vízie a jasný pohľad do budúcnosti. Kto však chce mať jasný pohľad do budúcnosti, musí poznať a vedieť zhodnotiť vlastnú minulosť.

Nedokonalosť ľudskej spoločnosti spôsobuje, že nemôže mať vládu, ktorá bude bez chýb, či prehreškov. Rovnako tak nemôže mať opozíciu, ktorá bude bez chýb. Ak však niekto produkuje chyby a chybné postupy programovo, treba sa zamyslieť, o čom ten človek (skupina) je. 

Richard Sulík má viac drzosti, ako politickej zručnosti. Absencia sebareflexie spôsobuje, že sa neustále vracia na tribúny a kritizuje ďalšieho egomaniaka bez sebareflexie. Fico je tiež viac drzý, ako politicky zručný. Nebyť slovenského vidieka a jeho strachu z "kapitalizmu" a "pravice", tak dnes by sme o nejakom Ficovi už ani nepočuli.

Má napríklad Sulík a jeho SaSanka nejakú konštruktívnu víziu? Víziu, ktorá prekračuje rámec pseudoliberálneho drístania? Má (majú) víziu politicky pracovať na niečom, čo je dlhodobo udržateľné, aby sa to niečo nerozpadlo už v priebehu niekoľko mesiacov po naštartovaní projektu? Alebo sú víziou iba voľby v roku 2016? Voľby, ako cesta k hraniu sa na Pána Dôležitého...

Ak by si napríklad tzv Sulíkovci (a nie len ich mentálne schránky) v zmysle sebareflexie spomenuli, čo za absurdné divadlo hrali medzi októbrom 2011 až marcom 2012, tak ich ústa by boli zakotvené v prístave najtichšieho ticha. Ak by mal v sebe Sulík niečo ako pokoru, tak by na tribúnu už nevyšiel. Jednoducho by už k davu neprehovoril.

Kto tvrdí, že súčasnú opozíciu treba podporovať, aby už Fico nebol súčasťou ďalšej vlády, ten je na hlbokom omyle. Táto opozícia sa stala opozíciou vlastnou vinou a z opozičníka Fica sa stal premiér vďaka jej neprofesionálnosti. V roku 2012 voliči iba reagovali na danú situáciu. A situácia sa môže zopakovať. Kde je záruka, že po roku 2016 pozliepané amatérske združenia do vládnokoaličného celku svojou "troškou" opäť neprispejú k návratu Veľkého Sebaoplakávača do kresla moci? 

Nevedia robiť politiku v pravom slova zmysle (zaujať, byť zvolení a udržať si moc). Navrhovať zákony môže hoc-aký vzdelaný technokrat. Drístať o politike pre ľudí vie taktiež hoc-kto a prísť načas na nedeľnú omšu vie ktorákoľvek šikovná babka (možno by v rýchlosti chôdze predbehla aj celé vedenie KDH). 

Platí ono známe: Výber strany by mal determinovať nielen program, ale aj osobností, ktoré ho chcú presadzovať a činy strany v minulosti. Darmo má strana špičkový program, keď ho presadzujú nedôveryhodné osoby.

Ako ďalej?

Už v neďalekej budúcnosti je potrebné (postupne) budovať Subjekt, ktorého sebaobdivovanie bude na minimálnej úrovni. Nie hľadanie najlepšieho fotografa pre fotografovanie straníkov (pre plagáty a billboardy). Nie plkanie o riadení Slovenska. Nie drístanie o zjednocovaní sa v mene práce pre ľud. Nie hranie sa na mesiášov, ktorí prišli, aby menili vodu na víno. Už žiadne chodenie po vodnej hladine. Subjekt X by mal robiť politiku nekomunistickú, nenacionalistickú, politiku bez vykrádania marxistickej literatúry, ktorá sama je produktom vykrádania literatúry kresťanskej.  

Subjekt X by tu mal byť pre voľby v roku 2020 (prípadne pre voľby predčasné, to keď partia neschopákov opäť nezvládne "nejaké" hlasovanie v NR SR).

Subjekt X musí mať jasne stanovené kritériá pre hodnotenie sveta "tam vonku". S každou skupinou sa spievať nedá. Ani "tam vonku", ba ani doma. Kto nemá morálne dilemy, ten nech sa pridá k ficovcom, ku kotlebovcom, alebo nech povie niečo pekné Matovičovi do diktafónu.

Fica je a bude možné poraziť, ak časom porazíme aj súčasnú pseudoopozíciu.

 

 

 

   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?