Podľa KDH sa Smer vracia do starých koľají - KDH možno dodá vagóny

Autor: Martin Škopec Antal | 14.12.2014 o 13:15 | (upravené 17.1.2015 o 19:11) Karma článku: 7,53 | Prečítané:  1138x

Rokovanie Rady KDH bolo festivalom opakovania fráz o rodine a podpore manželstva. Nechýbala ani povinná kritika voči Smeru - SD a rečnícke kreácie o tom, že KDH chce spolupracovať s občanmi, osobnosťami verejného života a s politickými partnermi. KDH chce, aby v roku 2015 vznikla alternatíva  k vláde a to na báze hodnôt a programu. A na čom inom? Na fazuľkách a haluškách?

KDH sa nebráni spolupráci so žiadnou politickou stranou. To znamená, že ani so Smerom - SD, či so SaS. V KDH tvrdia, že subjekty musia mať podobné hodnoty ako hnutie. Ako sa však hovorieva pred sexom (ak sú výškové rozdiely u partnerov): V posteli sa to vyrovná. Nie hodnoty, ale volebná matematika urobia svoje. Ak nie Smer, tak možno SaS, alebo Skok do Siete. Politický DaDaizmus na pokračovanie.

V KDH sa počas jeho vzniku domnievali, že hnutie sa časom stane ľudovou stranou veľkého formátu. Že sa tak nestalo nie je iba vina KDH. Väčšinové slovenské voličstvo bolo (a ešte je) mixom socialistov a nacionalistov, ktorí neznášajú cirkev a to napriek tomu, že v kostole prekľačia zhruba desať percent svojho produktívneho života. Vraj Boh áno, ale cirkev nie (napísané zjednodušene). 

Problémom KDH je taktiež agrumentačná neschopnosť. Keď sa napríklad v televíznej debate stretnú predseda KDH s premiérom, tak môžeme sledovať utrpenie v priamom prenose. Na jednej strane rečnícka nemohúcnosť, na strane druhej automatizované strašenie.

KDH to má predsa len bližšie k Smeru a to napriek kritike voči vládnemu subjektu. Ján Figeľ naviac v neverejnej diskusii priznáva, že opozícia je v troskách (v čom má pravdu). Taktiež (neverejne) tvrdí, že sankcie voči Rusku sú zbytočné (opäť spojitosť s Ficom). V KDH vlastne Fica uznávajú, lebo Smer - SD si vie udržať moc. Aj KDH by už konečne chcelo byť celé volebné obdobie v kresle moci. So Smerom by to išlo. So SaS sotva.

Čo je však podstatné: V KDH sa môžu spoľahnúť na vidieckeho voliča, ktorý uznáva individualistu Ježiša, no neznáša individualizmus. Naviac nadchádzajúce februárové referendum toho istého voliča hecuje, aby zdôraznil rozdiel medzi človekom so "správnou" orientáciou a človekom s "nesprávnou" orientáciou.

Referendum, ako forma nabaľovania voličov 

Nie hodnoty, ale preferencie. Nie človek a rodinná súdržnosť, ale možnosť politicky sa (cez referendum) zviditeľňovať v krajine, ktorá je dlhodobo nastavená na konflikt medzi takzvanou väčšinou a takzvanou menšinou. A je jedno či názorovou, sexuálnou, alebo rasovou. Fico a Kotleba by o tom vedeli povedať svoje...

Podľa KDH sa Smer vracia do starých koľají - KDH možno dodá vagóny...

 

 

 

   
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?