Vraj súčasná Európa chce rodinu prevalcovať! Putinizmus aj bez Putina

Autor: Martin Škopec Antal | 21.12.2014 o 9:30 | (upravené 21.12.2014 o 9:53) Karma článku: 7,42 | Prečítané:  1016x

Autorské zázemie referenda "o ochrane rodiny" sa snaží o to isté, o čo sa snažia rôzne extrémistické organizácie. Konštatujú, že určité menšinové komunity sa pokúšajú zničiť pôvodné štruktúry spoločnosti a presadzovať pravidlá, ktoré (väčšinovú) spoločnosť v konečnom dôsledku rozvrátia. Ide o klasickú formu strašenia a vyvolávania nedorozumení. Mediálne je tak nafukovaná téma, ktorá je v spľasnutej podobe nezaujímavá. Téma rodiny je však háklivá, keďže "nejakú" rodinu má takmer každá osoba. Vraj súčasná Európa chce rodinu prevalcovať! Putinizmus aj bez Putina...

Februárové referendum je zacielené najmä na tie skupiny obyvateľstva, ktoré sa vzhľadom na svoje náboženské presvedčenie obávajú trestu za svoju (možnú) neposlušnosť. Boja sa trestu za hriech. V danom prípade bude "hriechom" neúčasť na referende, či "nesprávne" hlasovanie. Takzvaná bohabojnosť privedie k urnám každého, kto nechce skončiť v ohni pekelnom za to, že neuposlúchol hlas "božieho posolstva". A božie je všetko to, čo je za božie označené. 

Dobre načasované referendum

Čas Vianoc je dôvodom na viac stretnutí, návštev a tiež klebetenia. Téma ľudskej sexuality je atraktívna, takže počas konzumovania koláčikov a alkoholu príde reč aj na nadchádzajúce referendum. To sa "nepriamo" zaoberá komunitou, ktorá "to dáva tam, kam nemá". Cez Vianoce sú rodiny viac pospolu. Prostredníctvom určitej témy v debatách synchronizujú svoje postoje k tomu, čo je často a klamlivo označované za vec celospoločenskú. Vianoce, kňaz rečniaci v kostole o rodinnej súdržnosti a potom želania všetkého najlepšieho do nového roku, ktorý sa hneď na svojom začiatku zmení na prízemné a bulvárne vyvolávanie reackii na reakcie (čo tí "buzeranti" vlastne chcú?). Rok 2015 je naviac rokom predvolebným, takže tlieskajú najmä tie politické subjekty, ktoré budú z referenda obsahovo a tiež preferenčne získavať počas volieb v roku 2016. Ide o subjekty extrémistické, alebo latentne extrémistické. Všetko nasvedčuje tomu, že sa opäť "ocitnú" v NR SR. Je možné, že k nim pribudne aj subjekt, ktorý sa mentálne zasekol v rokoch 1939 až 1945. Ten má tiež svoju "obľúbenú" časť populácie a obľúbenú zástupnú tému. 

Volebné výsledky v SR sa robia tak, že ich konečný výsledok je odvodený od bulvárneho uchopenia témy. Čím je medializovaná téma konfliktnejšia, tým lepšie pre jej rozohrávačov. Referendum "o ochrane rodiny" je presne to, čo ich momentálne zviditeľňuje a teda zjednocuje v presvedčení, že konajú v mene celého Slovenska. Na obzore ďalšie združenie egomaniakov, ktoré samo seba presvedčilo, že je súčasťou historického (skôr hysterického) momentu.   

A ešte parafrázované slová klasika (ktoré si dovolím adresovať organizátorom referenda): "Keď otvoria oči, zdá sa im, že vidía".

 

 

     
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?