Aliancia "za rodinu" už vyhrala a s ňou aj KDH - Mečiarizmus náš každodenný

Autor: Martin Škopec Antal | 14.1.2015 o 7:20 | (upravené 14.1.2015 o 11:03) Karma článku: 10,36 | Prečítané:  2267x

Aliancia "za rodinu" už vyhrala a s ňou aj KDH. Zaplnili a zapĺňajú diskusný priestor, vyvolávajú reakcie na reakcie, vnášajú väčší nepokoj do rodín, ktoré sú aj inak plné prirodzenej rôznosti názorov na to, čo je jediná neobjektívno-objektívna pravda. Spomenuté subjekty na seba nabaľujú každého, kto má chuť sa "vybúriť" na háklivej téme ľudskej sexuality, či vzťahov v rodine, ktorá je "základnou jednotkou spoločnosti". Organizátorom sa podarilo mnohé. Napríklad stavať proti sebe nie len homosexuálov a heterosexuálov, ale aj heterosexuálov proti heterosexuálom. Na základe masovo umelo vyvolávanej debaty mnoho ľudí skutočne nadobúda presvedčenie, že homosexuáli začali akési ťaženie proti "tradičnej rodine". Ide o podobný efekt reagovania verejnosti, ako za čias Ficovho ťaženia proti maďarskej menšine v SR, či Kotlebovho tvrdenia, že je načase rázne riešiť "rómsku problematiku". Väčšina sa poteší, ak ju občas začnete mediálne presviedčať, že hlavným problémom je národnostná, rasová, alebo sexuálna menšina. A sexuálny rasizmus je niečo, čo nabaľuje záujem publika. Veď mať nepriateľa je pre niekoho rovnako vzrušujúce, ako mať priateľa. Keď ide o skupinu "nepriateľov", tak je hra ešte zaujímavejšia. Nehovoriac o tom, že sa blížia parlamentné voľby... 

"Nepriatelia" referenda - "Nepriatelia" demokracie

Organizátorom a fanúšikom referenda "o ochrane rodiny" sa tiež podarilo niečo, čo tu už dlho nebolo. Konštatujú, že kto kritizuje referendum, ten je proti referendu ako takému, proti ľudovému hlasovaniu, proti postojom "národa - ľudu", proti demokracii. Dokonca sa objavujú slová ako protiústavnosť, protislovenskosť.

Mečiarizmus náš každodenný

V nedávnom Blogu nám o tom čo-to napísal Jozef Mikloško (KDH), ktorému evidentne chýba korenie mečiarizmu a Mečiarove spôsoby komunikácie s verejnosťou. Mečiarizmus náš každodenný. Kto je proti, toho označíme za protislovenského, protinárodného, nemravného, nenormálneho, chorého. "Chorý" už teda môže byť nie len homosexuál, ale aj heterosexuál. A kde je "veľa" nepriateľov, tam treba hľadať redikálne riešenia. Napríklad zmeniť a osekať Ústavu tak, že ju vlastná matka nepozná (po roku 2016 aj také bude).

Návod na sebazviditeľňovanie

Aliancia "za rodinu" už vyhrala a s ňou aj KDH. Každej novej, či starej politickej strane dali návod na to, ako sa rok pred voľbami sebazviditeľňovať prostredníctvom určitého nastavenia tém, najlepšie cez referendum.  A keďže na Slovensku je momentálne v kurze referendománia, tak prečo sa nepohrať s uvažovaním jednoducho zmýšľajúceho človeka, najmä človeka veriaceho, ktorý sa oddáva božiemu slovu. 

Hnutie našlo Rodinu

Parlamentné voľby sú v dohľadne a s nimi aj zostavovanie kandidátok strán a hnutí. Jedno slovenské hnutie už našlo Rodinu, ktorej predstavitelia zrejme budú na jeho kandidátku pripísaní.

Dobrý motív môže predstierať hoc-kto

Pošlime im slová klasika: Správnosť, alebo nesprávnosť konania určujú jeho dôsledky, nie motívy. Dobrý motív môže predstierať hoc-kto a v akejkoľvek situácii. Dôsledky konania však už predstierať nemôže.   

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?