Aliancia za Alianciu je na najlepšej ceste dostať sa do NR SR

Autor: Martin Škopec Antal | 31.1.2015 o 6:50 | Karma článku: 8,80 | Prečítané:  1322x

Aliancia za Alianciu je na najlepšej ceste dostať sa do NR SR (samozrejme po budúcom pretransformovaní sa na politickú stranu). Stačilo zadať správnu tému a poprehadzovať niektoré slová v nimi deklarovanom texte. Namiesto slovného spojenia ochrana národa (ľudu), stačilo zadať slovné spojenie ochrana rodiny. V Aliancii za Alianciu dobre pochopili, že slovenská dedina samú seba vnímala a ešte často vníma ako jednotnú rodinu (rodina je dedina - dedina je rodina). A rodina potrebuje svojho tatka, šéfa, vedúceho, ktorý vie vyhrešiť, pochváliť, ale najmä chrániť. 

Hranie sa na Mesiášov - Riedenie a zahusťovanie

Recept na úspech nie je komlikovaný. Kombináciou zjednodušovania, ochranárstva a dôsledne pripraveného projektu je možné vytvoriť z ľudového hlasovania akési predvolebné voľby, generálku pred premiérou. Úspechom je potom účasť v parlamente. Super úspechom účasť vo vláde. A potom už len ďalej hrať úlohu mesiášov, ktorí sa narodili pre šírenie božieho slova tvrdiac, že vedia robiť z vody víno. Hlavne však nesmú ukázať, že v skutočnosti to víno riedia vodou. Už to tu (a nie raz) bolo. Aj Vladimír Mečiar za veľkého potlesku riedil a neskôr zahusťoval. Podobne tak Róbert Fico a tá jeho "Aliancia". 

Uvažovanie v skratkách a značkách

V Aliancii za Alianciu chápu správne to, čo chápali a chápu taktiež Mečiar s Ficom. A síce, že jednoducho zmýšľajúca bytosť až extrémne uvažuje v skratkách a značkách: My - Rodina - Dedina - Národ - Ochrana! Oni - Svet - Anarchia - Agresia - Nebezpečenstvo! 

Kázať ako kňaz

Ochranár - manipulátor sa na moment musí zmeniť na kňaza a hovoriť o božej záchrane (povzbudzovanie) a o večnom treste za hriech (strašenie). Niečo na spôsob: "Odplatou za hriech je smrť, ale darom božím z milosti je večný život v Kristu Ježišovi, v našom Pánovi". Veriaca bytosť si teda môže vybrať. Buď večný trest za hriech, alebo božia záchrana. Božou záchranou je život v poslušnosti, v určitom namodelovanom prostredí, kde sú pevne stanovené pravidlá hry na život v morálke. A morálne je všetko to, čo je za morálne označené Pánom. Aktuálne teda môže byť morálnou hoc aj nenávisť, či dokonca násilie voči komunite, ktorá sa "nevie vpratať do kože". 

Útoky na Alianciu Aliancii vyhovujú

Útoky na Alianciu (od "neprajníkov") Aliancii vyhovujú. Môžu hovoriť: "Vidíte, chcú nás ukrižovať za naše šírenia dobra, za ukazovanie tej jedinej a správnej cesty, no my z tejto cesty nezídeme". Hranie sa na vizionárov a mučeníkov bolo a je na Slovensku v kurze. Vedel by o tom hovoriť "vizionár" a "mučeník" Mečiar. Ten Mečiar, ktorého "mučeníctvo" pokračovalo v luxusnej vile Elektra.

Aliancia za Alianciu je na najlepšej ceste dostať sa do NR SR.

Aké bude potom jej pokračovanie?        

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?