Milovať a byť rozumný nemôže ani Boh

Autor: Martin Škopec Antal | 5.2.2015 o 8:02 | (upravené 5.2.2015 o 8:11) Karma článku: 6,60 | Prečítané:  768x

V súvislosti so "sobotňajšou akciou" často počúvame a čítame, že mediá sa voči nej správajú nevyvážene, že nevyvážená je diskusia, či dokonca, že "spoločnosť reaguje až príliš emocionálne a tým sa polarizuje". Žiadať však vyváženosť medií je niečo podobné, ako žiadať "vyváženosť" pršania, "vyváženosť" sneženia, "vyváženosť" padania jesenného lístia. Emocionalita (a teda nevyváženosť) jedincov a komunít v reakciách a protireakciách je normálnou súčasťou existencie. Chceme mať "vyvážené" reakcie na "vyvážené" podnety?  Máme sa správať neprirodzene synchronizovane v prostredí, ktoré je samo o sebe plné prirodzenej asymetrie?  Má snáď katolícka cirkev súhlasiť s "nejakou" liberálnou skupinou iba preto, lebo tá si želá súhlas? A má "nejaká" liberálna skupina súhlasiť s komunitou, ktorá sa domnieva, že "hriešnosť" bude odstránená jednou "propagačnou akciou"?

Provokujúce zadanie - Provokujúce reakcie

Dlhé roky sa hovorilo a písalo o tom, že slovenská spoločnosť je apatická a nevšímavá k veciam verejného charakteru. Teraz jej nemalá časť na zadaný podnet reaguje bojovo, pričom ju takmer odsudzujeme za to, že je emocionálna a príliš spontánna. Ak je zadanie provokujúce, tak aj reakcie môžu byť a často sú provokujúce. Kľud a pokoj je na cintoríne. V telesnom a duchovnom živote ide niekedy o držku. To platí pre celú planétu bez rozdielu. Sme predsa súčasťou živočíšnej ríše. 

Sexualita je najintímnejšie ľudské právo

Zadanie, ktoré ide v sobotu rozlúsknuť "veriaca" aj "neveriaca" skupina je provokujúce o to viac, že sa dotýka ľudskej sexuality. Preto sú niektoré reakcie takmer panické. Ľudská sexualita je jednou z najväčších slobôd človeka. Je to najintímnejšie ľudské právo. Ak sa naviac do tohoto práva mieša niekto, kto počas svojej existencie naživo holú babu (chlapa) ani len nevidel, tak reakcie môžu byť priam zúrivé.

Milovať a byť rozumný nemôže ani Boh

Klasik povedal, že milovať a byť rozumný nemôže ani Boh. Vďaka Bohu za jeho (ne)rozumnosť počas stvorenia. Vďaka Bohu za to, že nám dal city, emocionalitu, rôznosť na rôznych úrovniach. Hlavne však vďaka za to, že nám dal schopnosť pochybovať. Pochybovať hoc aj o zámeroch ľudí, ktorí si prirodzenosť vysvetľujú ako niečo neprirodzené, ako povestnú chybu v programe, či dokonca diagnózu.    

   
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?