Kto sú Američania žijúci v USA? "No predsa Američania...také ľahké neviete"

Autor: Martin Škopec Antal | 7.3.2015 o 9:02 | Karma článku: 7,55 | Prečítané:  1661x

 Kto sú Američania žijúci v USA? "No predsa Američania... také ľahké neviete", povedal by občan-znalec pôvodu Američanov, občan-znalec pomerov v USA, ktorý sa na Ameriku pozerá cez ďalekohľad umiestnený na puške svojho záujmu. Tej puške, ktorá nestrieľa, iba ked jej majiteľ drieme, či rovno spí. Ozaj, kto sú vlastne Američania...? A žijú v Amerike aj Slováci?

Samozrejme, že áno a veselo na nich nadávame. Veď sú Američania! A je tam aj mnoho Američanov Čechov, Poliakov, Rumunov, Bulharov, Nemcov, Japoncov, Švédov, Nórov, Rusov, Ukrajincov, Židov, Arabov a menovať by sa dalo do nekonečna a ešte ďalej, kam až oko dovidí a ucho dopočuje. Ona je totiž "tá" Amerika v skutočnosti plná ľudí, ktorí do nej jednoducho a jasne prišli z určitého dôvodu a "začali si hovoriť" Američania.

A nejden Slovák (alebo Čech) v nedávnej minulosti do USA rovno ušiel. Ušiel, lebo z komunistického tábora sa neodchádzalo, ale utekalo. A po "odchode" bol ten Slovák (alebo Čech) v neprítomnosti odsúdený a naviac ohováraný oficiálnou komunistickou propagandou, ktorá tvrdila, že ide o zradcu, ktorý si neváži toho, čo mu vlasť dala. Tá vlasť, ktorú s pomocou veľkého ruského brata komunisti ukradli.

Ukradli ju aj Jánovi Čarnogurskému, ktorý z "nepriateľského" Západu občas dostával peniaze, aby sa mu v krajine socialistického zázraku žilo ľahšie. Ukradli ju tomu Čarnogurskému, ktorý v marci roku 1988 spoluorganizoval Sviečkovú demonštráciu v Bratislave. Demonštráciu v podstate protiruskú, lebo to bolo Rusko (ZSSR), ktorého sme boli kolóniou. Keď sa Rusko (ZSSR) na svoje kolónie z hľadiska mocenského vykašľalo, tak režim padol. Bez ruského (sovietskeho) komunistického vedenia by bol normalizátor Husák a Jakeš veľké politické NIČ. Mimochodom: Nebolo by ani zásahu proti demonštrantom na Hviezdoslavovom námestí... nebolo by ani tej demonštrácie a Ján Čarnogurský by dnes svoje prirodzené priateľstvo voči Rusku nevyužíval na liečenie mindrákov osobného charakteru.

Takže: Nadávajme (nadávajte) na Američanov veselo ďalej. Nadávame (nadávate) tak vlastne aj na Slovákov, Čechov, Poliakov, Rumunov, Bulharov, Nemcov... a dokonca aj na Rusov, či Ukrajincov. 

No čo už, keď teraz sú Američania...

 

   

 

 
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?