Kto sú Američania žijúci v USA? "No predsa Američania...také ľahké neviete"

Autor: Martin Škopec Antal | 7.3.2015 o 9:02 | Karma článku: 7,55 | Prečítané:  1645x

 Kto sú Američania žijúci v USA? "No predsa Američania... také ľahké neviete", povedal by občan-znalec pôvodu Američanov, občan-znalec pomerov v USA, ktorý sa na Ameriku pozerá cez ďalekohľad umiestnený na puške svojho záujmu. Tej puške, ktorá nestrieľa, iba ked jej majiteľ drieme, či rovno spí. Ozaj, kto sú vlastne Američania...? A žijú v Amerike aj Slováci?

Samozrejme, že áno a veselo na nich nadávame. Veď sú Američania! A je tam aj mnoho Američanov Čechov, Poliakov, Rumunov, Bulharov, Nemcov, Japoncov, Švédov, Nórov, Rusov, Ukrajincov, Židov, Arabov a menovať by sa dalo do nekonečna a ešte ďalej, kam až oko dovidí a ucho dopočuje. Ona je totiž "tá" Amerika v skutočnosti plná ľudí, ktorí do nej jednoducho a jasne prišli z určitého dôvodu a "začali si hovoriť" Američania.

A nejden Slovák (alebo Čech) v nedávnej minulosti do USA rovno ušiel. Ušiel, lebo z komunistického tábora sa neodchádzalo, ale utekalo. A po "odchode" bol ten Slovák (alebo Čech) v neprítomnosti odsúdený a naviac ohováraný oficiálnou komunistickou propagandou, ktorá tvrdila, že ide o zradcu, ktorý si neváži toho, čo mu vlasť dala. Tá vlasť, ktorú s pomocou veľkého ruského brata komunisti ukradli.

Ukradli ju aj Jánovi Čarnogurskému, ktorý z "nepriateľského" Západu občas dostával peniaze, aby sa mu v krajine socialistického zázraku žilo ľahšie. Ukradli ju tomu Čarnogurskému, ktorý v marci roku 1988 spoluorganizoval Sviečkovú demonštráciu v Bratislave. Demonštráciu v podstate protiruskú, lebo to bolo Rusko (ZSSR), ktorého sme boli kolóniou. Keď sa Rusko (ZSSR) na svoje kolónie z hľadiska mocenského vykašľalo, tak režim padol. Bez ruského (sovietskeho) komunistického vedenia by bol normalizátor Husák a Jakeš veľké politické NIČ. Mimochodom: Nebolo by ani zásahu proti demonštrantom na Hviezdoslavovom námestí... nebolo by ani tej demonštrácie a Ján Čarnogurský by dnes svoje prirodzené priateľstvo voči Rusku nevyužíval na liečenie mindrákov osobného charakteru.

Takže: Nadávajme (nadávajte) na Američanov veselo ďalej. Nadávame (nadávate) tak vlastne aj na Slovákov, Čechov, Poliakov, Rumunov, Bulharov, Nemcov... a dokonca aj na Rusov, či Ukrajincov. 

No čo už, keď teraz sú Američania...

 

   

 

 
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

PLUS

Ako pred sto rokmi vysvetľovali príchod tabaku do Európy

Ako sa tabak (dohán) dostal do Európy a ako sa ujalo fajčenie?


Už ste čítali?