Slovo oligarcha (oligarchovia) používame tak často ako slovo počasie

Autor: Martin Škopec Antal | 27.5.2015 o 11:30 | Karma článku: 6,75 | Prečítané:  386x

Slovo oligarcha (oligarchovia) používame takmer tak často ako slovo počasie. Sila napodobňovania a opakovania je ohromujúca. Pred rokom 2013 slová oligarcha, oligarchovia v masmediálnom priestore takmer neboli používané a ani ....

...v priestore verejného klebetenia ich nebolo počuť. Dnes je oligarchom aj sused odvedľa. Prečo? Lebo podniká, má dve až príliš nápadné autá, dva byty, dva domy a priam neskutočne atraktívnu milenku. Už teda nie je "bežný človek", ale "oligarcha". Pred rokom 2013 oligarchovia neexistovali? Nie! Vtedy to boli "kapitalisti".

Slovné implantáty sú nesmierne dôležité. Ak v masmediálnom bludisku chcete ľudí o niečom presviedčať, musíte nájsť to správne kľúčové slovo. Následne ho doaleluja opakujte. Automatizované používanie určitého kľúčového slova začne spôsobovať emočnú imunitu (čitateľa, poslucháča, diváka) voči jeho skutočnému obsahu. Podobne ako v prípade slova kapitalista. Zdá sa však, že slovo oligarcha "kapitalistov" zatláča do hlbokého úzadia. 

Z akéhosi "záhadného" dôvodu za oligarchov nie sú považované historické "osobnosti" Husák, či Biľak. Tieto dve bytosti vlastnili celú krajinu aj s obyvateľstvom, mohli rozhodovať o životoch občanov, ale dodnes sú vnímané ako dve asketické stvorenia.

Prečo? Pretože sme ich neoznačovali slovom kapitalisti, ale slovom komunisti. A komunista predsa "netúžil po majetku". Stačilo, že to bol moderný feudál (teda pokial sedel na tom správnom mieste). 

Teraz máme obdobie "oligarchov" 

Ktovie, čo nám móda slov a označení prinesie zajtra... 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?