"My sme tu doma"... alebo: Ako (ne)pomôcť politickému extrémizmu

Autor: Martin Škopec Antal | 16.9.2015 o 8:30 | Karma článku: 4,58 | Prečítané:  951x

Predstavitelia politického extrémizmu majú dobrú náladu. Ich preferencie sú a budú úmerné (čiastočnej) mediálnej hystérii, ktorú môžeme pozorovať. Vraj utečencov budú v SR možno státisíce, vraj ide o inváziu a nie utečeneckú vlnu.

Podľa Senecu sú ľudia najlepšie ovládateľní, keď ich držíte za ich vášne. A ako povedal "istý" Rakúšan: "nie je mojou úlohou robiť ľudstvo lepším, ale využiť jeho slabosti". Hystéria, ktorú (nie iba lokálne) predvádzajú mediálni "odborníci" na tému utečencov je kontraproduktívna, ak nie priamo hlúpa. Je dojemné čítať, že teraz ide o osud Slovenska, či (dokonca) o našu (ne)existenciu. 

Hlavnou "úlohou" politického extrémizmu je vyvolávanie strachu z "bubákov v tme". Reakcia "más" je zvyčajne (takpovediac) obranná (čo je normálne). Preexponované reakcie obce blogerskej a (ne)profesionálnej masmediálnej sú však na hlboké zamyslenie. Čomu pomôžu reči o invázii, alebo o ohrození samotnej existencie "pôvodného" obyvateľstva krajiny (krajín)? Budeme snáď po takej záplave textového negativizmu k sebe lepší? Skôr naopak. Nehovoriac už o našom vzťahu k ľuďom "odtiaľ zvonku". 

Docházda k synchronizovanej mediálnej a diskusnej konverzácii, ktorej cieľom nie je rovno klamať, ale aspoň preháňať. Klasická hra na obeť a páchateľa plná zjednodušení... 

Veď "My sme tu doma."   

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.


Už ste čítali?