Plač za husákštátom a privatizácia "spoločného majetku"

Autor: Martin Škopec Antal | 27.10.2015 o 15:30 | (upravené 27.10.2015 o 15:36) Karma článku: 4,70 | Prečítané:  1038x

Plač za husákštátom je charakteristický pre tú časť populácie, ktorá o udalostiach z novembra 1989 tvrdí, že išlo o podvod. Vraj cielom bola privatizácia "spoločného majetku". Nie túžba po slobode, ale túžba po obohacovaní sa.... 

na úkor "ľudu"... 

                                 Dôsledok plánovaného rozkradnutia "štátneho majetku"?

Stalo sa módou poukazovať na novembrové udalosti ako na dôsledok plánovaného rozkradnutia "štátneho majetku". Nemalá časť obyvateľstva si z Novembra 89 urobila jeden z najhorších mesiacov histórie krajiny. Dokonca aj nacizmus je v jej vnímaní akosi viac akceptovaný (čo neznamená radostne tolerovaný). Išlo však počas udalostí v roku 1989 len o majetok? A bol ten majetok skutočne spoločný?

                                        Po roku 1948 si KSČ "sprivatizovala" krajinu

Po roku 1948 si vtedajšia KSČ "sprivatizovala" krajinu, aj keď slovo privatizácia nepoužila. Urobila tak na svôj spôsob sebaprezentovania sa. Zrušila súkromný sektor, živnostníkov, pobrala majetky "boháčom" a drzo vyhlasovala, že ide o majetok ľudu, takzvaný štátny majetok. Po roku 1989 nemalá časť verejnosti prijala za svoje tvrdenie, že komunisti a ŠTB naplánovali November 89 za účelom rozdrobenia a prebratia "majetku ľudu". Je však na zamyslenie, prečo sa na jeseň roku 1989 predstavitelia KSČ a ŠTB údajne rozhodli privatizovať niečo, čo už mali dávno sprivatizované... Komunistický režim padol v celej Európe. Nešlo o lokálnu záležitosť ČSSR. Padal dlhodobo, od svojho pochybného začiatku. Prevalcovala ho realita a nie niekoľko stoviek, či tisícok členov KSČ. Strana odovzdala moc, lebo jej nič iné nezostávalo. Mal sa snáď prestarnutý Husák stavať študentom do cesty?. Alebo tak mal urobiť Jakeš? Za čo by bojovali? Za dávno zabudnuté Brežnevove rečnícke prejavy, či Stalinove krvavé ruky? 

                            Časť politickej scény (nepriamo) ospevuje komunistický režim

Vnímať novembrové udalosti iba z hľadiska "prerozdeľovania" matérie je úbohé. Ešte úbohejšie je, že súčasní predstavitelia politickej scény (ich väčšina) budujú svoje preferencie na rečiach o potrebe zastavenia rozkrádania "spoločného majetku". Vraj 26 rokov sa iba kradne (túto vetu chronicky opakuje hlavne Igor Matovič). V kurze je tak nepriame ospevovanie komunistického režimu, ktorého plánovaná ekonomika viedla k pôrodu más "Požičajovcov" (znaku bežného dňa v živote socializmu...nie len toho v husákštáte).   

         

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Sulíkov plán je cestou do pekla, reaguje Matovič

Cez víkend sa dalo otestovať vyše 110-tisíc ľudí.

OĽaNO pripúšťa pri voľbe generálneho prokurátora aj odchod z koalície

Remišová by chcela, aby sa koalícia dohodla na jednom mene.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Ak Sulík nedostane silnú podporu, Matovič ho prejde ako tank

Sulík určite neobjavuje Ameriku.


Už ste čítali?