Sú státisíce voličov vládnej strany nesvojprávne?

Autor: Martin Škopec Antal | 23.1.2016 o 7:02 | Karma článku: 8,67 | Prečítané:  1841x

Za dominanciu vládnej strany môžu státisíce jej voličov. Ich svojprávnosť je však často spochybňovaná tvrdením, že boli a sú obeťou klamstiev, manipulácie. Vraj nevedia odkiaľ vietor fúka. Opak je pravdou. Smer vetra dobre poznajú

Voľba kandidátov za poslancov NR SR je dobrovoľná, slobodná. V nie iba predvolebnom masmediálnom priestore si môžeme vyberať z čoho len chceme, ba dokonca doň môžeme zasahovať formou písania blogov, príspevkov. Občania - voliči teda prípadnej medializovanej manipulácii nie len dobrovoľne podliehajú, ale ju aj spoluvytvárajú. Nežijeme v časoch, kedy nebolo z čoho vyberať, s čím porovnávať. Informácii a komentárov je pretlak. Ak občan - volič niečo nevie, tak buď preto, lebo vedieť nechce, alebo vedieť nevie. Za jeho nevedenie určite nemôže predseda vlády, vláda, parlament, obec novinárska.   

Neustále vyhováranie sa na politikov a tzv. manipulatívne masmédiá je už trápne. Politikov nevyrábajú vo vedeckom laboratóriu. Majú svoje rodinné zázemie, svoje životné príbehy a naviac: ich mentálnu schránku tvorilo prostredie do ktorého sa narodili. To prostredie, do ktorého sa narodili aj tie státisíce voličov vládnej strany (nie iba tej).

Keď sa niekto vo voľbách rozhodne dať svoj hlas zástancom plochosti planéty Zem, tak je to jeho slobodné rozhodnutie. V systéme parlamentnej demokracie sú korekcie verejného uvažovania závislé od seba samého. V KĽDR od "vodcu". Strana a vláda sa môžu "akurát" balíčkovať, čoho príčinou je však v začiatočnom aj v konečnom dôsledku občan - volič.

Ak je niekto oficiálne nesvojprávny, nemá právo voliť...   

 

     

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?