Kandidáti - Šamani makajú! Na hromadení nedorozumení

Autor: Martin Škopec Antal | 20.2.2016 o 6:05 | (upravené 20.2.2016 o 16:38) Karma článku: 5,07 | Prečítané:  622x

Voliči budú mať také zastúpenie v NR SR, aké si zaslúžia. Ponuka zodpovedá dopytu. Kandidáti (majitelia zaklínadiel) správne pochopili, že väčšina voličov nechce pochopenie, ale lichotenie. Makajú! Na hromadení nedorozumení......  

Odvaha znamená urobiť niečo, z čoho má človek strach. Väčšina kandidátov však realizuje niečo, z čoho strach nemá. Z podliezania latky kvality. V danej súvislosti treba zopakovať ono známe: Správnosť, alebo nesprávnosť určitého jednania určujú jeho dôsledky, nie motívy. Dobrý motív môže predstierať ktokoľvek a v akejkoľvek situácii. Dôsledky  jednania už ale predstierať nemôže.

Kandidáti sa zmenili na šamanov. Používajú magické slová a zaklínadlá. "Sme pôvodcami vášho šťastia a ochraňujeme vás pred démonmi". Nepovedia nahlas, že politik nenesie zodpovednosť za privátne (ne)šťastie toho-ktorého občana. Konštatujú, že politik má byť určovateľom krokov jednotlivca. Akoby sme žili v časoch hlbokej normalizácie. Toto má byť tá deklarovaná zmena? Ficoviny vtelené do už takmer každého politického subjektu? 

A čo horšie, nemalá časť kandidátov používa krčmovú rétoriku Jána Slotu z dôb slovných orgazmov SNS. Niečo na spôsob: Dávajme si pozor na nohy cudzieho kapitálu... musíme zmeniť systém, aby zodpovedal potrebám národa... musí byť rešpektovaná vôla väčšiny a nie vôla hŕstky intelektuálov, ktorí nerešpektujú národ .... máme tu skupinku boháčov, ale nedávame príležitosť ľuďom, čo žobrú o robotu... tak toto je tá demokracia... za toto sme predsa na námestiach neštrngali...   

Podobná produkcia sa napríklad nachádza v textovej blog-hitparáde kandidátov časti SaS. Fakt, že sa na kandidátke SaS zrejme objavujú ako výplň je irelevantný. Keby však išlo iba o SaS... Mor nacionalisticko-socialistického slovníka je takmer všade. Dopyt - Ponuka! 

Záverom slová klasika: Zaklínadlá sa nesmú dešifrovať. Nesmie byť odhalený ich reálny obsah, lebo tým strácajú  magickú účinnosť. To, čo plaší šamanov je prípadná dešifrácia zaklínadiel. Do zaklínadiel sa nič integrovať nedá. Musia zostať abstraktne čisté, bezobsažné. 

Kandidáti - Šamani makajú! Na hromadení nedorozumení... 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Kaliňák je Ficov Lexa

Minister vnútra vyrástol na symbol zrastenia politickej a ekonomickej moci.

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Za projekt opravy, ktorý sa nikdy nevyužil, ministerstvo zaplatilo takmer 175-tisíc eur.

KOMENTÁRE

Kto robí Slovensku v Amerike reklamu? Aj statočný pes a splašený medveď

Krajinu často zviditeľnia iba virály.


Už ste čítali?