Človek nie je na diaľkové ovládanie

Autor: Martin Škopec Antal | 13.5.2016 o 23:50 | (upravené 14.5.2016 o 18:35) Karma článku: 4,83 | Prečítané:  511x

Často čítame a počúvame, že strana, vláda, parlament riadia občanov. Deklarované slovné spojenie riadiť občanov je však skôr prejavom plebejstva ako reálneho hodnotenia ľudskej každodennosti v systéme parlamentnej demokracie......

 V diktatúre sa o každodennosť človeka - otroka "stará" dlhoročne dominantne vládnuca strana na čele s hlavným strojvodcom. Ten má svoj diaľkový ovládač zabudovaný v zákonoch, v ústave. Niečo na spôsob vedúcej úlohy strany v spoločnosti (a podobné uletenosti). V diktatúre strana, vláda, riadi, ovláda, určuje priority "ďalšieho rozvoja".

Svoje najsúkromnejšie súkromie si človek v diktatúre stráži. Deklaruje z neho len to, čo je v súlade s uzneseniami stranovlády. V diktatúre je človek zamestnancom štátu. Štát - zamestnávateľ ho dokonca môže dať zabiť, mučiť a to za peniaze zo štátneho rozpočtu. V diktatúre je štátny rozpočet majetkom Hlavy pomazanej a skupiny, ktorá sa nedáva voliť v slobodných voľbách.  

V systéme parlamentnej demokracie je človek zamestnávateľom. Nepotrebuje nad sebou dohľad politikov, lebo je to práve človek - občan, ktorý prostredníctvom volieb rozdáva karty. Môže ukazovať farbu svojho mentálneho peria bez ohľadu na mienku politika - zamestnanca. 

Vnútorne neslobodný človek sa občas potrebuje utvrdzovať v presvedčení, že ho niekto "tam hore" riadi, ovláda. Možno mu je na príťaž práve jeho vlastná sloboda. Hádzanie plnej zodpovednosti za svoj život na ľudí "tam hore" je tiež spôsob ako si uľavovať.  

 

 

 

 

 

        

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?