Protesty voči kauzám politikov nemôžu byť apolitické

Autor: Martin Škopec Antal | 19.4.2017 o 19:45 | Karma článku: 7,15 | Prečítané:  902x

Organizátori zrealizovaného protikorupčného pochodu konštatujú, že ich protest mal apolitický charakter. Ak však kritizujú (napríklad) politika - ministra Róberta Kaliňáka, tak ich kritika je politicky orientovaná, čo je normálne.

Hranie sa na apolitickosť je dlhodobou súčasťou prihlúpleho presvedčenia, že politika patrí politikom a otvorené hlásenie sa k nej je nevhodné, keďže "politika je pánske huncúctvo". Prečo by sme sa ale mali správať permanente apoliticky, keď prostredníctvom volebného aktu vykonávame akt politický...? Volíme veveričky, alebo politikov? Voľba politického kandidáta je politické rozhodnutie občana, lebo politik je politik a nie už spomenutá veverička. Politik robí politiku a tá má veľa spoločného so štátnym rozpočtom. A ktože vytvára štátny rozpočet? 

Vážení študenti, neštudenti, organizátori pochodov a protestov! Od vášho narodenia vám rodičia a ich rodičia vtĺkali do hláv, že politika je najaká blbosť, ktorá sa vás vlastne netýka. Ona sa vás nie len týka, ale ju dokonca tvoríte cez volebný akt, pokiaľ už máte osemnásť rokov a rozhodli ste sa voliť. Môžete sa hoc aj rozkrájať, vaše protestné postoje sú a budú politické, keďže (podobne ako tie aktuálne) majú súvislosť s politikmi, politickou elitou a najmä spoločnosťou, ktorá v systéme parlamentej demokracie politikov generuje.

Apolitickosť prenechajte baktériám a zvieratám. Tie nevedia, že nevedia...

Miešajte sa do politiky, otvorene vŕtajte do politikov a prestaňte sa už konečne tváriť, že politika je kožná choroba.

 

 

 

 

 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Registráciu na očkovanie sprevádzal chaos. Krajčí ju oznámil neskoro

Od pondelka začínajú očkovať ľudí nad 60 rokov.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia mala jednu úlohu: zabrániť nám ruvať sa

Všetci sme cudzinci.


Už ste čítali?