Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kto nevolí opozíciu, ten je voličom Fica? Nenechajme sa vydierať! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Blbost na kvadrat
Suhlasim s tym ze media su "Na priatelke". Fico sa neporazi sam, ak nebude mat z coho, zvysi dane (zakon o daniach z nehnutelnosti je uz dva roky pripraveny) a meciarizmus neodisiel len sa presunul Ficovi na ramena (Malinova, zasah kuklacov). Co je jediny rozdiel oproti Meciarovi je ze svoje "unosy" vysvetluje volicom ako klamstava a podvody unesenych a jeho prezivajucim volicom to je jedno. Opozicia je nejednotna rovnako ako ich volici maju kazdy svoj nazor, a kedze na Slovensku je vacsina iba prezivajuci proletariat, ostatni su vsetko mensiny, za co su trestani a pranierovani aj mentalnym prejavom autora tohto blogu. Vedzte ale, ze my zo svojich zasad neustupime a je nam jedno kto bude chciet byt pri valove, ak to inak nepojde odideme a nechame vas v tom. Vsetkych zbabelcov ktori nemaju odvahu mat vlastny nazor. No a ci ma tzv opozicia co ponuknut, nema, nic ine ako poctiva robota, nedat sa okradat statom a pravidla treba dodrziavat, neexistuje. A na to priemerneho slovaka nenachytate. Ibaze by bol nemec.
ivanko421
<< < 1 2 3 > >>

ivanko421, autor blogu nikoho

neprianieruje.

Len mierne zjednodušene a subjektívne popisuje súradnice videného a počutého.
 

 

GPS + CET
 
Hodnoť

 

Za to, že po voľbách sa k moci dostal Fico, je zásluha Sulíkova. Nielenže povalil so Sas vlastnú vládu, kalkulujúc, že v predčasných voľbách získa viac percent hlasov, ale svojou ostrou nepriateľskou kampaňou, ktorú zahájil bezprostredne po páde vlády, nielenže rozložil akýkoľvek náznak predvolebnej spolupráce pravicových strán. Ktosi pred voľbami účelovo vytiahol na svet spis Gorila, o ktorom Sas vedela asi dva roky predtým. Na tejto kauze sa priživili viacerí politickí paraziti, od Sas až po Lipšica, ktorí ako minister vnútra mohol predtým konať. Sulík hlásajúc potrebu nahradiť presluhujúcich politikov ťal hlava nehlava všade dookola. Výsledkom jeho politickej činnosti bolo však to, že Sas sa zdiskreditovala a stratila akýkoľvek koaličný potenciál. Svojou politikou koaličný potenciál ani nezískala Matoviča čudná partaj, veď je to jediná "politická strana", ktorá je vo vláde s Ficom, cez vládneho splnomocnenca pre Rómov.
.
Podstatne horšie však je, že Sulík svojou špinavou kampaňou najmä voči SDKÚ-DS, ktorá v rámci pravice nemala a nemá obdoby od roku 1989, tak dokonale otrávil pravicových voličov, že títo prestali mať o politiku a voľby záujem, alebo dokonca radšej volili Smer, čo analýzy preukázali. Sulíkova kampaň prospela výhradne Ficovmu Smeru, ktorý sa ani nemusel namáhať. Voľby mu svojou štvavou hlúpou kampaňou vyhral Sulík. Tento nevyhranený politik, ktorý ani nevie, či je liberál, konzervatívec, sa správa ako politický oportunista, nie, Sulík je dokonalý politický oportunista. Práve to je dôvod, prečo vláda I.R. nemala šancu dovládnuť do konca. Neschopnosť prijať akýkoľvek konsenzus a neschopnosť podriadiť sa v koalícii dohodnutým veciam. "Odmenou" pre Sulíka za štvavú volebnú kampaň bolo, že Sas v predčasných voľbách ešte viac stratila a len tak tak sa dostala do parlamentu. Sulík sa prepočítal, vedel síce veľmi dobre, že euroval bude aj tak schválený, ale jeho osobné a stranícke záujmy prevýšili záujmy koalície. Bola to pre Sulíka osobná porážka, ktorú si dodnes nechce pripustiť. Sulík povalením vlastnej vlády a predčasnými voľbami porazil sám seba.
 

Franto Tóth, čo považujete za

pravicu (alebo pravicové) na Slovensku? Aké "to" má parametre?

Ešte k rozpadu niekdajšej koalície: tvrdiť, že za rozpad môže najmä (či len) Sulík je zjednodušené konštatovanie.

Aj keby nebolo spomenutého hlasovania (jeseň 2011) koalícia by sa rozpadla.

Pamätám sa, že v lete roku 2010 (po voľbách) som predsedovi KDH napísal e-mail, kde som tvrdil, že do roka, alebo roka a pol sa koalícia rozpadne. Napísal som aj prečo. Jeho odpoveď: "Máte pravdu".
 

 

Už som sa to tu pýtal - prečo po páde Radičovej vlády nevznikla tzv. úradnícka vláda? Hoci sa strany vtedajšej koalície mali navzájom plné zuby, " v záujme Slovenska"(a vždy, aspoň pred voľbami, tvrdia že im ide práve o Slovensko)) mohli obetovať svoje osobné ambície a podporiť nepolitickú vládu odborníkov. Prečo teda vtedajšia koalícia ani len nezabojovala a slepo spolu s Ficom odhlasovala predčasné voľby?
Podobná situácia nastala v r 1994, keď padla Mečiarova vláda. Vznikla Moravčíkova vláda, a hoci kľudne mohla využiť svoj mandát až do volieb 1996, mnamiesto toho súhlasila s jesennými voľbami 1994. Vieme, ako to dopadlo - moc znovu uchopil Mečiar spolu so Slotom a Ľuptákom.
Alebo si robím ilúzie a slovenskí politici(bez výnimky) sú skutočne také egocentrické kreatúry, a radšej pôjdu aj do predčasných volieb, ako keby mali vládne kreslá prenechať tzv. odborníkom?
 

 

Presne toto považujem Ja za kameň úrazu slovenskej straníckej politiky.
Tak pevne sa tieto typy, "egocentrické kreatúry", prisali na zdroje moci,
že ich vidina oslabenia možností ich držby priam bytostne desí.
.
V straníckom systéme si môžu mocenskí upíri posúvať držbu zdrojov navzájom medzi sebou tak,
že jednotlivé top-strany systému ich majú stále pod krížovou kontrolou,
zabezpečujúcou dohľad nad ich užívaním.

Vláda odborníkov by teda bol systémový problém,
bolo by ich treba zarátať do mocenskej mozaiky top-strán.

Nevyspytateľnú chaotickú štruktúru individuálnych odborníkov spolupracujúcich medzi sebou
totiž nie je naozaj tak ľahké "pásť" ako pevné a prehľadné štruktúry politických strán.

V tomto sú Slovensku podobné Čechy:
keď už vláda odborníkov, tak zostavená alebo z bývalých straníkov top-strán,
alebo z ľudí z mocenských štruktúr,
napr. bývalý guvernér národnej banky, alebo člen dozornej rady strategického štátneho podniku.
---
 

sam-x, slovenskí politici

sú (a to sa opakujem) odrazom spoločenského prostredia. Neprišli z inej dimenzie. Hovoria a konajú tak, ako ich to "učilo" domáce prostredie.

A tvrdenie, že politik jedná v záujme Slovenska je fráza fráz. Je to niečo podobné, ako keď poslanec povie: "konám podľa svojho vedomia a svedomia".

Želám fajn deň
 

 

V tom prípade sa politické stranícke prostredie na Slovensku nikdy nezmení.

A keďže jednotná európska vláda je iba kaviarenskou fikciou,
tak je to celé iba argument v prospech vlády nestraníckych odborníkov a ľudového snemu individuálnych zástupcov regionálnych oblastí.
http://blog.sme.sk/diskusie/23...
---
 

 

Politika má také parametre, aké jej pripisujú politici politických strán a občania. Spravidla je ťažké presne rozdeliť, čo je pravica a ľavica, pretože názory sú pochopiteľne rôzne. Môžem si pomôcť Ústavou SR, kde sa v Tretej hlave uvádza, že základné princípy hospodárstva Slovenskej republiky sa zakladajú na princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky... Práve vo vzťahu k týmto princípom sa niektoré politické strany samé zadeľujú do ľavice alebo pravice. To je však pochybné a zjednodušené, ale pre väčšinu občanov prijateľné.
.
Niektoré pravicové politické strany sa doteraz reprezentovali ako viac demokratické, viac občianske z hľadiska dodržiavania ľudských práv a slobôd. V prvom rade bol občan, potom bol štát. Prinajmenšom vytvárali taký dojem. V prípade ľavicových strán, a tie dnes na Slovensku reprezentuje výhradne Ficov Smer-SD, je to opačne. Fico požaduje a vsugerúva občanom, že len silný štát je to pravé orechové, zatiaľ čo občan a jeho práva sú niekde, hm slovami bývalého prezidenta, práva občanov nie sú ani terciálnou oblasťou záujmu.
.
Potom treba ešte zohľadniť to konzervatívne a liberálne, čo je v spoločnosti. Na Slovensku bolo viacero konzervatívnych politických strán, z nich v podstate prežilo len KDH. Ale bola tu OKS a napr. aj KDS. Niektorí tzv. konzervatívni politici sú v politike stále aktívni, aj keď paradoxne pôsobia v liberálnej strane, aj keď osobne pochybujem, že ide o nejaký liberalizmus. Konzervatívne sa radí do pravicových strán, ale liberálne nie je preto automaticky ľavica.
.
Naša spoločnosť je rôznorodá a stále tu pretrváva určitý názorový antagonizmus medzi politickými stranami. Občania vo voľbách rozhodujú, ale ako napísal klasik z Penty, občan vie ***** občan vníma len povrch, a potom to aj tak vyzerá... Treba otvorene povedať, že mnohým tzv. politikom nielen na Slovensku ide len o živobytie, pretrvávajú v politike dlhé roky bez toho, aby pre občanov urobil čokoľvek prospešné, nevadí im pritom ich akýkoľvek transfer medzi politickými stranami.
.
Dnes som si prečítal na TASR rozhovor E. Chmelára, ktorého považujem skôr za komika, ale v tom rozhovore povedal na adresu Slovenska jednu výstižnú a zjednodušenú vetu, ktorej hodnotiaci úsudok je viac ako pravdivý:
.
"SR nevznikla z vôle občanov, nezakladali ju dlhoroční bojovníci za samostatnosť, ale technokrati moci, ktorí boli k tejto možnosti donútení a ktorí ju pochopili len ako novú formu a zdroj rozkrádania. Vladimír Mečiar je otcom slovenskej oligarchie a korupčného štátu, Mikuláš Dzurinda si jeho metódy osvojil a zdokonalil a za Roberta Fica sa dovŕšil majetkový prevrat, vďaka ktorému nemá zmysel hovoriť o demokracii, ale o oligarchii, vďaka ktorému tu nemáme vládu ľudu, ale vládu bohatých," uviedol Chmelár.
.
A v tomto prípade naozaj nemá zmysel hovoriť o nejakej pravici, ľavici a pod. Politici na Slovensku spáchali majetkový prevrat, vďaka ktorému nemá zmysel hovoriť o demokracii, ale o oligarchii, vďaka ktorému tu nemáme vládu ľudu, ale vládu bohatých. A o tom to je.
 

Franto Tóth, že vraj tu nemáme

"vládu ľudu", ale "vládu bohatých". Ide o videnie domácej politiky, aké chce prezentovať (a prezentuje) pán Chmelár. Tá rétorika je prevzatá od marxistov a členov Komunistickej strany (čo ale neznamená, že Vás považujem za marxistu). Väčšina ľudí chce takúto rétoriku počuť a používať. Väčšina ľudí sa totiž považuje za obeť akéhosi temného systému, ktorý vraj nezohľadňuje ich záujmy. Lenže...kto má aké záujmy? Dajú sa tie záujmy (ich charakter) napchať do jednej šablóny? Je možné hovoriť za abstraktú masu?

Pán Chmelár je tým, čím ho chce mať väčšina. Bude hovoriť to, čo chce počuť väčšina. A to je problém slovenskej politiky.

Pán Chmelár je vzdelaný človek, no (aspon mňa) ničím neoslňuje.

Ak sa raz dostane do parlamentu, bude to tá istá maska, aké tam už sú.

On nie je a nemôže byť iný ako je tá väčšina, ktorú oslovuje.
 
Hodnoť

trocha irskej filozofie

"I have solved this political dilemma in a very direct way: I don't vote. On Election Day, I stay home. I firmly believe that if you vote, you have no right to complain. Now, some people like to twist that around. They say, 'If you don't vote, you have no right to complain,' but where's the logic in that? If you vote, and you elect dishonest, incompetent politicians, and they get into office and screw everything up, you are responsible for what they have done. You voted them in. You caused the problem. You have no right to complain. I, on the other hand, who did not vote -- who did not even leave the house on Election Day -- am in no way responsible for that these politicians have done and have every right to complain about the mess that you created."
~ Saint George the BullShit Slayer Carlin
 

presne tak to je

ale v dnesnej dobe je logicka argumentacia na ciernej listine. Mne sa paci, ako mi ponukaju: vsak si mozes zvolit "svojich" politikov, alebo sam kandidovat. To je podobne, akoby cloveku, ktoreho podnik navstevuju vypalnici niekto poradil: vsak sa skus dohodnut s konkurencnym gangom, alebo jednoducho vybraj vypalne ty sam.

Zodpovednost jednoznacne ovela viac lezi na pleciach volicov. Ak by bola ucast povedzme
 
Hodnoť

ROK 2020...

...je oným magickým cieľom,
ku ktorému sa v poslednom čase kloní na môj vkus možno až príliš veľa očakávaní nato,
než aby to bolo normálne a zdravé.

...Nebudem dnes nikomu nič vyvracať,
a už vôbec nie ilúzie o príchode nejakého spasiteľa,
zjaviaceho sa niekde v hmlistej budúcnosti či už vo forme osoby, hnutia, organizácie,
alebo sledu očakávaných dejov.
.
Ako totiž hovorí klasik,
nakoniec budete stejnak prekvapení,
že vôbec nič nevyšlo podľa vašich predstáv.
.
Možno snáď iba vizionárom by som zľahka odporúčal:
nečumte na staré kolená a šesť poldecákov tvrdého toľko do tej krištáľovej gule.
...Začínate totiž do nej projektovať svoje bizarné fantazijné bludy,
a to realita všedného dňa jednoducho nestrpí.
.
Slovenská stranícka politická scéna vždy bola, je, i bude len o tej sprostej vôli k moci,
a tá prevalcuje všetky sny, predstavy a očakávania.

...a toť vsjo.
 
Hodnoť

 

"... komunitou "politikov", ktorá na jeseň roku 2011 vystrelila do kresla moci najväčšieho z najmenších a jeho Smer - SD. Treba taktiež pripomenúť, že v predvolebnej kampani (február až marec 2012) sa naši "opozičníci" požierali v priamom prenose (osočovanie, hádky, ničotné klebetenie)." Konečne je tu bloger ktorý to správne a presne vystihol.
 
Hodnoť

 

...jeho vidieckej bandy, ktorú koncom roku roku 1999 pozbieral po salašoch a maštaliach...


...toto je septik blogerovho habrovania...
 
Hodnoť

To o salašoch a maštaliach

je samozrejme v rovine obraznej.

Smer - SD vnímam ako následovníka HZDS a HZDS ako následovníka HSĽS. Politicky myslím tie vidiecke korene, ktoré nemajú problém spolupracovať s kýmkoľvek (Mečiar, komunistický režim, režim nacistický a podobne).
 

...

...aj tak si hulvát...
 
Hodnoť

Nevoličom alibistom:

 

Zdravím, pán Burkert.
...už máte dodovolenkované...?
---
 
Hodnoť

Marcel, nedomnievam sa, že

všetko na tzv. slovenskej politickej scéne je rovnaké (rovnako "zlé", alebo rovnako "dobré").

Čo mne prekáža je najmä to, že už niet toho človeka - politika, ktorý by vedel naformulovať vlastnú, invenčnú vetu. Všetko samé napodobňovanie, opakovanie fráz, ktoré už nevládzem počúvať.

Ak zoberiem do rúk jednotlivé mediálne výstupy "politikov" a odmyslím si určité pasáže v texte, tak akoby ich jedna mater mala.

Napríklad Kiskova predolebná kampaň bola po stránke slovného prejavu (aspon pre mňa) jedno veľké utrpenie.

"To", čo by aj vedelo rečniť a okrem hovorenia aj niečo povedať je už preč, alebo sa vzdalo nádejí.

Želám fajn deň
 

<< < 1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Kollega: Som zločinec a nechcem aby ma riešila Ficová kurtizána a Čižnár-Gašparovičoví protežanti 6 489
 2. Elena Antalová: Pán Mečiar, ďakujeme! 1 493
 3. Stanislav Martinčko: D. Saková včera na Jojke, ako práva blondínka!!! 1 430
 4. Ida Tittelová: Florencia - fascinujúca a vianočná 1 339
 5. INEKO: Počet mostov v zlom stave sa za 5 rokov zdvojnásobil 1 058
 6. Martin Borguľa: Cestovný ruch na Slovensku krváca. Dokedy to vydrží? 967
 7. Maroš Chmúrny: Boj o Demänovskú dolinu a slobodu 744
 8. Rudolf Pado: Posledný výstrel Rudolfa Pada 687
 9. Anežka Richtariková: „Nie ste učitelia, ale zbabelé hyeny,“ 636
 10. Jozef Sitko: Ficov zúfalý pokus o záchranu zlyhal i po deštrukcii 589

Rebríčky článkov


 1. Miriam Studeničová: Nepokoj duše
 2. Štefan Vidlár: Pán predseda vlády!
 3. Erik Koncz: Hont a jeho dejiny. Je potrebné sa venovať aj dejinám tohto regiónu?
 4. Vladimír Bohm: Na čo ukazujú útoky vo Viedni?
 5. Zuzana Križanová: Maličkosti, ktoré stoja za to
 6. Rastislav Hrušovský: Boh Ty a budúcnosť. alias : moje poznanie Boha
 7. Jaroslav Polaček: ZIMNÁ ÚDRŽBA. DALŠÍ DÔKAZ, ŽE MESTO ZAČÍNA FUNGOVAŤ LEPŠIE A SMART
 8. Michal Cimmermann: Núdzový stav nemožno naťahovať ...
 9. Michal Madaras: Igor Matovič - histrión par excellence
 10. Kristína Jakubičková: Keď sa láska podarí


Už ste čítali?