Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Opozícia metastázuje, ale v podstate je už mŕtva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Mám na ctené diskusné fórum otázku:
Čo, alebo kto je v podmienkach SR pravica? Spomenul som to aj v článku, ale predsa...
Habr
Pravica pre
pravičiara je ruka ktorou píše, jedáva, podáva na pozdrav, vytiera si..... No a pre ľavičiara presne naopak. A nemyslím si, že to platí iba pre SR. Ale teraz vážne. delenie na pravicu, bukvicu, prepelicu, je dnes iba klišé. Proste v stáde s hierarchiou akosi svoje postoje pomenovať treba. Aj možno komicky, ak niekto vyhlási, som pravičiar blízko a máličko naľavo od stredu. Skoro ako Ujo so sociálnym a národným cítením a nemravným egoistickým konaním. Ja nepozerám nikdy na to, kde sa kto sám zaradí, aj tak o ňom všetko prezradí jeho volebný program. a ešte ďalšie vyhodnotenie spočíva v tom, že sledujem jeho doterajšie aktivity a kroky. Lož, populizmus, chytráčenie, majú krátke nohy, aj keď sa to niekedy nezdá. A ak na akúkoľvek partaj, ktorá sa môže označiť hoci za bielomodro strakatú ako Milka, pozriem triezvo, bez toho, aby som v nej videl podľa sympatie len biele, alebo čierne aspekty, je to celkom ľahké. Manipulátora, psychopata s určitou charizmou nie je ľahko odhaliť, dosvedčujú to Pasienky s babkami demokratkami, aj zbožňovanie nášho najsociálnejšieho finančného žraloka. Ale popravde, takíto ľudia sú vďačnými objektami a podmienkou úspešnosti všetkých šmejdov. A žiaľ sú nepoučiteľní, povedia, napálili ma, ale teraz to už musí vyjsť. Vyjde, na psí tridsiatok. Aby sa podobní dali odhaliť, jer nutné odložiť akékoľvek pocity voči osobe. Ďalej použiť šedú kôru mozgovú na analýzu. Veď viera v niekoho, niečo, patrí do kostola, nie do politiky. Nehrá sa predsa o fazuľky, ani o posmrtné nirvány, ale o náš každodenný praktický život a život našich detí. A ak hocikto len naznačí, že ON sám je niečoho garantom, kopnite ho do zadnice. Ak niekto vyhlási, že jedine on "to dokáže", kopnite ho dvakrát. Lebo všetko, okrem reálneho sľubu, že niekto chce zaviesť "systémové" kroky vedúce k tomu, aby tu platilo. Netreba utekať, dá sa tu žiť, podnikať, pracovať, je len šmejdské mazanie medu u huby. a na takých pozor. Aj v prípade, že sa sami označia za ľavicových a najsociálnejšie mysliacich a cítiacich svätých Mikulášov a Ježiškov dokopy. Lebo vždy na poslednom aj prvom mieste sú a zostanú prachy. a áno, aj tie vaše, ktoré oni mylne pokladajú za vlastné.
scorpione
<< < 1 2 3 > >>

Nick scorpione, veru tak:

viera v niekoho a v niečo patrí do kostola. Nie do politiky.

Jedná sa o praktický život o život našich detí.

Plný súhlas a zas plný súhlas s Vašim diskusným príspevkom.

Želám Vám fajn večer, deň a ďalšie dni

Martin Š.A.
 

No tak nás už nenapínaj....

.
 

Velmi lahka otazka

Terajsia opozicia, ( alebo pravica?),je podnajomnik v sklenenom dome ktoreho vlastnikom je,(doslova a do pismena) "vladnuca trieda". Mozno ze aj chapu svoju funkciu ale nehadzu kamene z viacerych dovodov.
Za prve,uz vyslo z mody hadzat kamene, je to bez namahy a omnoho lepsie platene.
"Vladnuca trieda" a opozicia (pravica), uz dosiahli vyssie stadium vzajomneho porozumenia a moralnej rovnovahy.
Proste vsetci su politicky korektni, az do momentu ked sa moze stat ze niekto pride zo svojim "subjektivnym"
nazorom a bicom v ruke a vycisti Augiasov chliev.
 
Hodnoť

Načo čakať,

kým si boľševik vymyslí ďalšiu "nežnú" a poverí SIS aby ju riadila a občania budú spokojní, že revolúcia ale sme im dali a ONI sa nám budú vyškierať ?
 
Hodnoť

Opozícia nemá lídra,nie je v nej žiadná

osobnosť.Tí čo sa do nej pasujú,napr.,Lipčic,Matovič,Hlina su len na smiech,poľutovanie,ďaľší sú prestarnutí politickí paprďovia Hrušovský,Bugár,Figeľ.Keby neodišla z politiky Radičová,tak tá by mala určitú šancu byť líderkou,ale podstatne vačšiu by ju mal prezident Kiska a pravdepodobne najvačšiu odvolaný biskup Bezák.Hodnotím to tak-keby neexistovali opozičné-protivládné,protismerácké media na čele so SME,SME-N,Pluskami,Týždňom,HN-tak ani o opozícii nevieme.
 

 

"Keby neodišla z politiky Radičová,tak tá by mala určitú šancu byť líderkou..."
.
Líderkou? Robíš si prdel?
Veď táto naivná, nevyrovnaná a krehučká osoba bola _líderkou_ vlády. Fú, a akou... :-)
Na tlačovkách veľmi ohnivo (a zároveň zúfalo) obhajovala svojich dvoch najväčších žralokov ("spojencov"), ktorí jej neustále hádzali polená pod nohy, ale ona na to prišla až po odchode z premiérskeho kresla, ktoré si sama podpílila.
Že chcela pre Slovensko len to najlepšie? Ehm, však to všetci... :-)
 
Hodnoť

Nick navirik, reálna opozícia

existuje, len nie je viditeľná. Je tesne po pôrode. Nosí plienky, ale telo PLUS mozog budú odolné.

Až dorastie, musí poraziť takzvanú (súčasnú) opozíciu, ktorá je pre Smer - SD bandou komparzistov.

Čo je to za predsedu istého opozičného hnutia, ktorý si v TV debate nechá od R.F. kálať na hlavu, no potom si s ním niekoľkokrát podáva ruku?

Všeho dočasu
 

 

Mýlite sa, Habr, podľa môjho názoru sa neskutočne mýlite.

Dnešná "opozícia v plienkach"
--ak teda myslíte dnešnú mladú generáciu--
je v napĺňaní svojich "potrieb" vo všeobecnosti oveľa agresívnejšia, než boli generácie naše,
a navyše si ani ťažkú hlavu s dopadom vlastných skutkov na svoje okolie skutočne nerobia.

Agresivita jej najagresívnejších jedincov ich ale hravo pretlačí na mocenské pozície,
a keď následne bez problémov poprú vo svojom vedomí akékoľvek prirodzené morálne apely,
tak to bude stav, v ktorom nebudete spokojný.
 
Hodnoť

 

Čo vlastne chce súčasná opozícia? Autor blogu si myslí, že tzv. opozícia chce vládnuť? Ja si to nemyslím. Čo chýba KDH? Čo chýba Bugárovej Most-hnid? A ostatným? Títo tzv. politici si z politiky urobili živnosť. Prdia do parlamentných lavíc dlhé roky a čo im chýba? Nič. KDH aj Most-hnid majú svoju stálu voličskú základňu. Sieť podľa prieskumov zabezpečí živnosť v politike pár starým a novým tváram v parlamente, no a Sas? :)) pochybujem, že títo šarlatáni sa do parlamentu dostanú aj keď sú natoľko liberálni, že aj OKS majú na kandidátke. Takže chce vládnuť KDH, Most-hnid a Sieť? Ja pochybujem. A nakoniec vtip o tomto: čítal som nejaký komentár, že Galko by bol dobrý minister vnútra... :)) Ruku na srdce, chce vôbec slovenský volič zmenu? Celkom mu postačí a celkom mu to asi aj vyhovuje, že súčasná opozícia metastázuje a nevládne, lebo inak by to tu mohlo byť božie dopustenie.
 
Hodnoť

Franto Tóth, súčasná opozícia

nechce vládnuť. Ona chce byť "iba" v parlamente.

Chce tam chodiť asi ako úradník do úradu. Do roboty.

A tzv. božieho dopustenia sa dopúšťa Smer - SD. Občania mu zo štátneho rozpočtu platia volebnú kampaň a ani o tom nevedia.

Božia prostota
 

 

Samozrejme, že súčasná opozícia nechce vládnuť, veď to som aj napísal. Aj keď KDH alebo Sieť možnú povolebnú spoluprácu so Smerom nevylučuje. Ale to bolo v istej forme aj doteraz, viď Smer a KDH pri novele Ústavy SR. Bugár so Smerom nepôjde, Figeľ je skúsený na to, aby sa dal dokopy s Ficom, jedine Sieť prichádza do úvahy, žeby mohla byť po voľbách vo vláde so Smerom. Ešte sa ukazuje SNS na scéne. No a Sas, aby som bol úplný. SNS a Smer, no vylúčiť to nemožno, SNS sa tvári byť iná, ako kedysi. Fico by potreboval niekoho do vlády, aby mohol potom celý ten marazmus, čo tu po ňom zostane, na niekoho zvaliť. Kto bude obetný baránok?
.
Pre mňa ako voliča, ale je dôležitá jedna vec. Načo mám voliť strany, ktoré tu veselo prežívajú v parlamente, ich poslanci sú dobre živení a platení a ich jedinou činnosťou je prdieť do parlamentnej lavice? KDH nevolím, nie je to občianska strana, Most sa tvári ako občianska, ale je to nacionalistická strana, Sieť ani nevie aká strana je, rovnako ako množstvo iných nových strán, ktoré sa názvom strany ani nedokážu zaradiť, kam patria. Napriek tomu ja viem, že nepatria do parlamentu. Ako nevolič Fica a ako volič, ktorý nechce voliť stranu, ktorá by mohla spolupracovať so Smerom, resp. ísť aj do vlády so Smerom, mi nezostáva na výber. Niet takej politickej strany, ktorú by som v najbližších voľbách volil.
.
Problém je totiž v tom, že slovenský politický systém je prehnitý od základov. Tzv. pravica dostala fatálny úder, po odstúpení Dzurindu kvôli financovaniu SDKÚ-DS. Vnímavý volič už počas druhej Dzurindovej vlády cítil, že vývoj nejde dobrým smerom. Slovenský politický systém je chorý a ani Dzurinda a pravicové strany, ktoré boli v druhej Dzurindovej vláde s tým nič neurobili. Naopak. Slovenský politický systém stojí na základoch, ktoré položil Mečiar. Deformácie pretrvávajú dodnes a tak skoro sa to nezmení. Slovensko ako jeden volebný obvod je najväčší podvod na občanoch - voličoch. Žiaľ všetkým politickým stranám vyhovuje. Financovanie politických strán je problém od počiatku, ale všetkým politickým stranám vyhovuje. Ďalší Mečiarov deformačný prvok je nezmyselné územnosprávne členenie Slovenska, ktoré zmeniť nedokázala doteraz ani jedna pomečiarovská vláda. Dzurindova druhá vláda hneď po voľbách zrušila Plaia a jeho úrad, ktorý mohol prispieť k odpolitizovaniu štátnej správy a orgánov. Politickým stranám to jednoducho nevyhovovalo a stále nevyhovuje, aby nemohli rozhodovať o štátnych úradníkoch.
.
Mohol by som pokračovať v písaní do rána, pretože tých deformácií politického systému je príliš veľa. Ale pozoruhodné je to, že to všetkým slovenským tzv. politikom vyhovuje. Bytostne im to vyhovuje, lebo keby tu neexistovali tieto deformácie, tak jednoducho niektoré politické strany nemôžu ani existovať. Len náznakom sa občas na túto tému a veľmi opatrne niektorí vyjadrili, medzi nimi bol Dzurinda aj Fico. Ostatní tieto témy nechcú vôbec otvárať, pretože tento prehnitý systém, im vyhovuje. Najvýraznejšie sa tieto deformácie prejavujú v tom, že slovenských politikov ovládajú oligarchovia. Tie šedé eminencie riadia tento štát a z tohto hľadiska je úplne jedno, či ja ako volič volím nejakú ľavicu alebo pravicu, pretože vždy volím nejakých oligarchov. Pokiaľ nedôjde k radikálnej zmene politického systému, nemá zmysel chodiť k urne. Niet na Slovensku tej politickej sily, ktorá by išla po zmene politického systému, po zmene systému financovania politických strán, po zmene jedného volebného obvodu, po takej zmene, ktorá by namiesto vlády oligarchov umožnila vládu občanov.
 

Franto Tóth, takže problémom je

(podľa Vás) slovenský politický systém. Ja za systém, ktorý tu je, považujem parlamentnú demokraciu. Nejde o slovenský systém, nejde o slovenský nápad.

A tzv. sloveský politický systém nestojí na základoch, ktoré (vraj) položil Mečiar. Mečiar bol dôsledkom spoločenskej objednávky nemalej časti populácie. Bez potrebného počtu voličov je v tomto systéme politik takmer ničím. A to je dobré. Až sa bude musieť občan uchádzať o dôveru strany, tak bude zle.

Je to občan, ktorý môže rozhodnúť, nech to už znie akokoľvek zvláštne. Otázna je úroveň reflexie slovenského občania na dianie a na to, čo voláme zadaná príčina, či nezamýšľaný dôsledok.

A treba sa taktiež pozrieť na históriu krajiny v ktorej píšeme naše (tieto) diskusné príspevky.

Čo sa udialo v rokoch 1939 až 1945? A čo roky 1948 až 1989? Môže za ne Mečiar, Dzurinda, či Matovič?

Ja vidím problém v tom, že (a to sa už opakujem) bolo deportovaných a povraždených takmer 65 tisíc občanov židovského pôvodu. A čo obyvatelia nemeckej a maďarskej národnosti? Kto ich vysťahoval? Mečiar? Súčasný "slovenský politický systém"?

Nie je náhodou súčasné Slovensko práve o minulosti, ktorú až pričasto nechceme vidieť?
 

 

Slovenský politický systém nestojí na základoch, ktoré položil Mečiar.

...ale ústava áno,
a tá je základným zákonom štátu, od nej sa správa štátu odvíja.

A keď už teda o tom Mečiarovi:
Fedor Gál si dodnes po pražských uliciach búcha hlavu o steny, že ho skrz VPN vytiahli po Novembri hore,
a Vy to veľmi dobre viete.
---
 

 

Diskusia s vami nemá zmysel, máte iracionálne názory. Vaše blogy aj iní diskutujúci označili za nezmyselné a k tomu netreba viac nič dodať.
 
Hodnoť

BLOGer ŠKOPEC HABR...

...opozícia skapala po vyplavenej zimnej Gorile roku 2011/12.

Vedeli to všetci, kto tieto udalosti vnímali rozumom i srdcom:
takýto morálne - etický samovražedný konflikt so sebou samým neprežije zoči-voči dôvere okolia NIKTO,
a najmä nie z tých,
ktorí o morálke a etike hovorili ako o svojom politickom programe.

Vtedy to bolo treba riešiť,
dnes už aj keď vznikne nejakým bizarným omylom vláda bez SMERu,
tak bude iba mentálne nevyvinutým gorilím klonom s banánom namiesto hrkálky.

Tieto voľby nebudú pekné, Habr.
Nepôjde v nich o strednodobé programy, o ďalekosiahle vízie, o očakávania efektov cedenia krve a potu.

...Pôjde v nich o holý pragmatizmus,
o to, aby každý volil podľa toho, čo je pre jeho život výhodné hneď TU a TERAZ.

Game Over, Habr.
...a je tomu už štyri roky.
---
 
Hodnoť

 

Na SK neexistuje opozícia preto že na SK a ani v celej EU neexistuje žiadna pravica!!! Existuje tu len menšia a väčšia ľavica nič viac. A dostávame sa ku problému či by tzv."sociálnym štátom" rozmazlený a propagandou zblbnutý ľud vôbec nejakú naozajstnú pravicu zvolil...
Povedzte mi (pluskujte al. mínuskujte) kto z vás by volil pravicovú stranu ktorá by mala nasledujúci program:
1. Zrušiť daň z príjmu a všetky povinné odvody
2. KOmpletne sprivatizovať školstvo a zdravotníctvo, zrušiť povinnú škol. dochádzku
3. Zrušiť sociálne dávky, presunúť ích na okresy, urobiť ích adresnými, zrušiť detské prídavky
4.Sprivatizovať železnice
5. Zrušiť akékoľvek dotácie do čohokoľvek nech sa volajú akokoľvek (investičné stimuly a podobné blbiny)
6. Zrušiť zákonník práce
7. Zrušiť všetky ministerstvá okrem obrany, vnútra, zahraničia, spravodlivosti
V EU presadiť:
1. Zrušiť všetky európske byrokratické štruktúry (EP, EK)
2. Zrušiť zákon o štátnej mene, umožniť súkr. bankám vydávať vlastné meny zaviesť konkurenciu v menách, zrušiť ECB
3.Zrušiť všetky regulácie a nariadenia EU v ekon. oblasti
4. Vytvoriť štíhly orgán zložený z predsedov vlád event. ministrov ktorí by sa raz za rok stretávali a prerokovávali iba hlavné ciele EU: voľný pohyb osôb, kapitálu tovarov a služieb
5. Zrušiť dotácie do poľnohosp. zrušiť clá na dovoz potravín a umožniť tak tzv. chudobným krajinám aby mohli svoje produkty umiestiť bez diskriminácie na EU trhu.

Tak čo vilili by ste?
 

 

Nebudem sa venovať všetkým voľnotržným čudám tu spomenutým,
opýtam sa konkrétne iba na (pre mňa) novinky:

Z čoho by prosím boli financované okresné sociálne dávky a ministerstvá obrany, vnútra, zahraničia a spravodlivosti...?

No a čo sa týka tých "vlastných mien bánk", kto by určoval ich vzájomný výmenný kurz, ak by si konkurovali v tom samom ekonomickom prostredí...?
 

 

-...Z čoho by prosím boli financované okresné sociálne dávky a ministerstv..._
Z DPH. To je najväčší príjem štátu.

_...No a čo sa týka tých "vlastných mien bánk", kto by určoval ich vzájomný výmenný kurz---_
Trh. A neviem čo presne myslíš tým "tým samým trhovým prostredím".
 

 

Dozaista teda máte premyslené i to,
ktorý z úradov by DPH vyberal a ako.

Dozaista by úrad vedel správne rozhodnúť,
v ktorej z konkurenčných mien je treba vyberať DPH,
aký podiel z DPH pôjde do ministerstiev a aký na dávky do okresov a v ktorých konkurenčných menách budú vyplácané,
v ktorej z konkurenčných mien je DPH treba prerozdeľovať medzi ministerstvá,
a v ktorej konkurenčnej mene budú prebiehať verejné obstarávania, bežné nákupy či vyplácané mzdy,

a to všetko tak,
aby žiadna z bánk nezískavala od štátu klientelistické výhody.
 

 

-...v ktorej z konkurenčných mien je treba vyberať DPH...-
Správal by sa presene tak ako súkromná osoba či podnikateľ: V prvom rade by ho zaujímalo ktorá mena je čím krytá. Fungovalo to tisíce rokov, nevidím žiaden dôvod aby to nefungovalo i dnes. Potlačené papieriky z ECB alebo FEDu bu čoskoro v konkurencii zanikli.
Tzv. verejné obstarávania by samozrejme tiež prebiehali v tej najstabilnejšej mene a išol by o to aby tie VO boli čo najviac obmedzené. Štát má v podstate tri funkcie: Obranu, políciu a justíciu. Ostatné bez problémov zvládne súkr. sektor podľa Hayekovho zákona: Ak presunieme štátnu službu na súkr. sektor vystavený konkurencii, cena klesne na polovicu alebo ešte nížšie...
 

<< < 1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: O čom Sulík pod Tatrami decentne mlčí 3 163
 2. Janka Cigániková: Podarilo sa! Zaborská stiahla pozmeňovák, ktorý robí z kňazov zdravotníckych pracovníkov 1 586
 3. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 1 455
 4. Denis Kinski: Hana Maciuchová nás navždy opustila 1 254
 5. Iveta Kompišová: Prvá žena - nositeľka Nobelovej ceny za mier - bola rodáčka z Prahy 1 241
 6. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 1 070
 7. Věra Tepličková: O kráľovstve na dve polovice 898
 8. Juraj Paškuliak: Mesto Handlová znepríjemňuje život svojim obyvateľom extrémne hlasným rozhlasom 664
 9. Michal Májek: Maturita po novom 646
 10. Sebastián Lukáš Šedo: Kotlebova strana sa rozpadá. Máme mať ale dôvod na radosť? 617

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Róbert Kaliňák šéf Slovenskej mafie
 2. Lubomir Zahora: Umenie švov
 3. Patrik Lenčéš: Kostoly na Slovensku: Zatvorené pre ľudí, otvorené pre nebo.
 4. Miriam Studeničová: Sila celku zvíťazí!
 5. Boris Mlsna: Vakcíny verzus testy? Testy športovcom pomáhajú, no riešením je len vakcína
 6. Štefan Vidlár: D O J E M
 7. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 8. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera
 9. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 10. Peter Biščo: Fico mení vozový park...


Už ste čítali?