Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď imbecilnostiam nie je koniec (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

M.Š. Antal

Treba voliť ľudí. Politikom sa nikto ešte nenarodil a ani to nikto nevyštudoval. Imbecilnosť je súčasný volebný systém a ešte väčšia imbecilnosť je, že to vyhovuje aj tzv. pravicovým štandartným stranám.
 
Hodnoť

Diskusia o najlepšej forme vlády

vrela už za čias Aristotela a Platóna. Vládu mudrcov považovala väčšina mysliteľov už vtedy za nedostupnú utópiu a napr. pre Xenofóna bol vzorom osvieteného panovníka Kýros, ktorý vládol Peržanom. Nedávno zosnulý singapúrsky „diktátor“ tiež nebol demokratom, ale dohliadol, aby sa do jeho vlády nemohli dostať blbci. Dohliadal na to dokonca aj keď už bol v na dôchodku a prinášalo to jeho krajine úžasné výsledky, ktoré im závidí dokonca aj šéf strany SKOK. Otázkou teda je, kto u nás môže dohliadnuť, aby sa do vlády nedostali blbci alebo dokonca len samí blbci? Teoreticky by to mali robiť voliči, ibaže... Odpovedzte si sám...
 
Hodnoť

Odkaz pre nick koňar

Samozrejme, že treba voliť ľudí. Určite nie mravce, alebo mačky. Tie (ako viem) ani nekandidujú.

Neviem však čo sú tzv. pravicové štandardné strany.

V SR nepoznám ani štandardné a ani pravicové strany.

Bloger
 
Hodnoť

Vážený pán Brhlovič, kto je a kto nie je

blbec je uhlom pohľadu.

Slovo blbec je označenie pre "niečo", čo považujeme za subjekt zvaný blbec.

Takže som si odpovedal
 
Hodnoť

Ešte pre pána Brhloviča

Neexistuje a nemôže existovať (napríklad) komisia dohliadačov. Teda skupina ľudí dávajúca pozor, aby "vo vláde nebolo blbcov".

Ani voliči nedohliadajú. Len sa "nejako" vo voľbách rozhodujú a to na základe momentálnej emócie, či dlhodobého "uvažovania".

Mnoho občanov by chcelo dokonalú vládu, ale svoju nedokonalosť vidieť nechcú.

A práve na nedokonalosti je založené všetko to, čo nás obklopuje.

Každý deň sa z toho teším.

Bez "blbcov" a problémov by dejiny zamrzli.
 

Vďaka za upozornenie,

komisie ani ja nemám rád, lebo sú to zväčša „orgány“ na zmazanie osobnej zodpovednosti, lepšie povedané „orgány kolektívnej nezodpovednosti“. Ani som sa nedomáhal, aby to niečo také existovalo. Mal som na mysli zasa iba dejinnú skúsenosť starovekého grécka a jeho mestských štátov. V nich bola demokracia efektívnou formou vlády, pokým sa príliš nerozrástol počet ich obyvateľov. (Bránili sa tomu vysielaním občanov, aby zakladali kolónie atď., ale príliš to nepomáhalo.) Úpadok ich demokracie nastal, keď získali volebné právo aj prepustení otroci. U nás, pravdaže, prepustených otrokov niet, ale volebné právo majú v nemalom počte aj rôzni debili a imbecili - čo nie je u nich ani vec môjho uhlu pohľadu, ani nadávka, iba neliečená diagnóza, ktorá sa (aj napriek hmlistým hraniciam normality) dá klinicky dokázať. Toť vsjo...
 

Úpadok demokracie

Často čítam a počúvam o úpadku demokracie v časoch, kedy mala demokracia skôr (podľa mňa) svoj technický rámec. Ľudské práva nemali ten rámec, aký poznáme dnes (čo však iste viete).

Ešte k debilite a imbecilnosti: volebné právo má (a asi aj mať bude) rovnako tak ten, ktorý "je" ***** ako aj ten kto ***** "nie je".

Želám príjemný a úspešný deň
 
Hodnoť

Diplomacia

je hlavne na riesenie politickych rozdielnosti. Zamestnat profesionalneho diplomata na tuto funkciu je omnoho
mudrejsie ako sofera taxiku. Minister zdravotnictva by mal byt lekar,uplne jedno k akej politickej strane sa
hlasi, pretoze od neho sa ocakava odbornost a nie politika.
Minister financii alebo ekonomiky by mal byt niekto kto sa uz predtym uspesne osvedcil ze tomu rozumie a
nieco dokazal aj bez politiky.
Popularnost, nechat sa niekam zvolit dokazuje ze sa tam hrnie hromada oportunistov ktori maju zaujem len
o vlastnu "karieru" a pripadne vidinu nejakej tej smelinky.
 

anton000, na základe Vašeho

diskusného príspevku som si spomenul na Jána Ľuptáka zo Združenia robotníkov Slovenska (ZRS), ktorý sa v roku 1994 stal podpredsedom parlamentu.

Murár podpredsedom parlamentu.

No prečo nie...

Jeho vtedajšia (služobná) tlmočníčka mi dávnejšie povedala, že Ľupták sa zástupcov britskej delegácie opýtal: "a tam u vás v tom Anglicku ešte zdrierate robotníkov?"

Murár podpredsedom parlamentu?

Prečo nie...
 

Uzasny podpredseda

mne to zase pripomenulo ked Nikita Chruscev bol v Amerike a radil tamojsim farmarom ako sadit
kukuricu.
 

anton000, lenže Chruscev

nebol (na rozdiel od Jána Ľuptáka) zvolený v slobodných voľbách.
 

anton000, lenže Chruscev

nebol zvolený v slobodných voľbách.

Na rozdiel od Jána Ľuptáka.
 

anton000, (ne)výhodou systému

parlamentnej demokracie je, že v nej si za úroveň politikov môžeme my a nie "nejaký" ústredný výbor.
 
Hodnoť

 

Kto je to politik? Ak by sme mali vo vláde a v parlamente len politikov, tak by nič iné nerobili len diskutovali o politike a hádali sa. Samozrejme, že je treba aj odborníkov. Odborníkov, ktorí si prešli tým čo zastupujú a vedia o čom hovoria. Politológ neštudoval ekonómiu alebo medicínu, aj keď môže mať čisto teoreticky naštudované teoretické vedomosti, ale bez praxe a prax je častokrát iná ako teória. Aby vedeli o čom hovoria a vedeli rozonať realne problémy a nájsť na ne riešenia, tak musia byť aj odborníkmi.
 

kurierexpres, hádka nie je

vynálezom politikov. Hádka existuje aj v ríši zvierat, no bez slov, čo iste viete.

A vo vláde a v prlamente máme "len" politikov. Ono je to tak, že keď sa niekto (hoc aj ktokoľvek) dostane do NR SR, tak je akosi automaticky politikom. Spolurozhoduje o zákonoch. Zákony sú naviazané na (ne)dohovory a teda aj na hádky, nedorozumenia. Ide o peniaze.

O tie ide aj v súkromnom živote, kde robíme privátnu politiku.
 
Hodnoť

No,

hlavne by mal byť kompetentný v tom, o čom rozhoduje. Takže odborník, politik, hlavne čestný a charakterný človek. No, to by sa tam asi dlho neudržal:-). Mimochodom ten krajčír v žiadnej vláde myslím nebol. Bol vyššie.
 

Strana bola vládou, takže krajčír bol

členom vlády (strano-vláda). Myslím úzke vedenie strany, nie širokú členskú základňu, ktorá bola mašinérou platiacou stranícke známky.

Ďalej: ak by bol plolitik (a to doslova) charakterný človek, tak by na svojom poste dlho nezotrval. Politika nie je ani tak o charaktere ako skôr o schopnosti profesionálne kľučkovať v teréne protikladov a záujmov.
 
Hodnoť

Nesuhlasim s autorom clanku

To nie je modne prezentovana nazorova schema To je nevyhnutnost!Ti hore maju byt hlavne kompetentni Staci sledovat mnozstvo novelizacii zakonov ktore odhlasuju diletanti odbornici na vsetko Suhlasim s nickom PetoLaucik do bodky
 

pp2, čo znamená slovné spojenie

"Tí hore"?

Je potom aj nejaké "dole"?

V systéme parlamentnej demokracie žiadne hore a dole nie je.

Hore a dole existuje v systéme totalitnom. Tam sa politik nenecháva voliť v slobodných voľbách. On je hore a basta.
 
Hodnoť

Moje požiadavky na strany a politikov

Doplnenie článku z môjho blogu na SME - Koho voliť...

Strany nehodnotím podľa toho, čo mi ponúkajú, ale čo ja požadujem od strany, ktorú budem voliť.
Nechcem byť sluhom strany, ale strana by mala byť mojím sluhom.

Pri výbere tzv. „mojej“ strany, ktorú chcem – ako sa hovorí - so zaťatými zubami voliť, budem hodnotiť:

1./ či strany pre nás – občanov - pripravili program na základe ich prognózovania budúcnosti aj v strednodobom horizonte do rokov 2020, 2025, 2030 a dlhodobom horizonte asi do roku 2040.

2./ či je v prioritách strán základná myšlienka – euroamerická civilizácia nemá pokračovať vo vojnách minulosti, ale pripravovať sa na vojny s islamom o existenciu Západu v blízkej budúcnosti.

3./ obsahy volebných programov.

4./ či boli strany schopné zostaviť tieňové vlády s konkrétnymi budúcimi programami konkrétnych tieňových ministrov.

5./ či strany vedome budujú aj vnútornú odbornú opozíciu, ktorá by mala počas štyroch rokov volebného obdobia odborne hodnotiť, kritizovať a vylepšovať materiály strany aj vo vnútri vlastnej strany.

Moje požiadavky na osobnosť politikov, ktorí by mali v budúcnosti čiastočne rozhodovať o mojej rodine, o mojich deťoch a ich deťoch.
Ak sa niekto hrabe do politiky a chce spolurozhodovať o živote a budúcnosti piatich miliónov obyvateľov Slovenska, by mal mať charakter, vzdelanie, životné skúsenosti, mal by cítiť zodpovednosť za občanov SR, politici by mali vidieť do budúcnosti, mali by si ju vedieť predstaviť.

Ako vidím situáciu v Európe v roku 2016 a ako táto situácia ovplyvní môj život, život mojich detí a vnukov i moju voľbu?
Musím hľadať medzi lídrami, ktorí budú mať ako prioritu počas celej svojej cesty životom zabrániť islamizácii Slovenska.

Realita, fakty a informácie zo Stredného východu a severnej a strednej Afriky, z Nemecka, Rakúska, Spjeného kráľovstva a Francúzska ma presviedčajú, že za najbližších 20 rokov prebehne nezvratná islamizácia Európy.
Zo štatistík viem, že 60% moslimov, ktorí žijú v Európe a zatiaľ mlčia, si želá zavedenie šárie.

Viem, že v Európe sa pohybuje a žije už teraz legálne asi 40 miliónov moslimov, +19 miliónov neregistrovaných moslimov, +ďalší jeden milión ich prišiel v roku 2015 a + ďalšie milióny prídu v roku 2016 i v nasledujúcich rokoch.
Dnes som sa dozvedel, že Merklová a ju nasledujúci šialenci chcú tzv. prijať do Nemecka do roku 2020 ďalších 3,2 milióna moslimov.

Viem, že neexistuje sila, ktorá by tieto milióny aj tzv. „vykázaných“ moslimov zo Spojeného kráľovstva, Francúzska a Nemecka prinútila odísť z Európy.

Nechcem islamský kalifát na Slovensku.
Nechcem islamizáciu verejného priestoru na Slovensku.
Na Slovensko by nemal prísť od roku 2016 ani jeden nový imigrant – islamista, napr. podľa právnych postupov, použitých v demokratickej Austrálii.

Keď ma moslim podreže, ťažko môžem diskutovať s tým, kto ma podrezal.
Hádať sa medzi sebou budeme môcť až vtedy, keď začneme mať istotu, že zostaneme živí.

Chcem, aby bolo v SR zákonmi zakázané šírenie islamu, podobne ako je zakázané šíriť fašistickú alebo komunistickú ideológiu.
Vzhľadom na totalitu islamu chcem, aby boli zákonmi NR SR zakázané oficiálne islamské združenia a ich činnosť.
Azylanti, ktorí dostanú dočasný azyl v SR, musia zložiť sľub vernosti demokracii SR, musia sa prispôsobiť štátom určenému tempu integrácie napr. za tri roky, ak to nedokážu, by mali byť vykázaní.

Ivan Mačura
+ pokračovanie
 

1 2 >

Najčítanejšie


  1. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 5 310
  2. Milan Kuruc: Povinne na dobrovoľné testovanie, inak možno aj vyhadzov z roboty 3 635
  3. Peter Gregor: Premiérov hyenizmus. 3 286
  4. Miroslav Galovič: Sídliskové venčenie v čase lockdownu (všade samá žltá) 1 513
  5. Ladislav Piršel: To bola drahá svadba, pán premiér! 1 336
  6. Andrej Tichy: Ako sa zvyšuje plat v Nórsku? 1 292
  7. Sebastián Bražina: Môj testovací príbeh 881
  8. Martin Ondráš: Prečo média mlčia? Musia? 810
  9. Simona Kyselicová: Ako sa (ne)dodržujú nariadenia počas cesty lietadlom 796
  10. Marian Nanias: Jadrová energia – Chlapec z Československa, viacnásobný špión a mediálny multimilionár. 794