Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pane, vy ste súdruh! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Slova,sudruh,comrade,Genosse

dokonca "tovarisc",boli urcite nevinne slova predtym nez sa stali synonymom pre komunistickych gaunerov.
Ziadny normalny clovek nechce byt hadzany do jedneho vreca z gaunermi.
Ze "normalizacia" bola uspesna, sa odzrkadluje aj tu na tomto blogu.Je to zretelne vidiet,(teda aspon z mojej
perspektivy) na "slobodnej demokracii" na Slovensku do dnesneho dna.Vlada versus volici.
Dovodim zatial len jedinym prikladom,este do dnesneho dna,(po 26tich rokoch?) neni na Slovensku vyrieseny
najdolezitejsi system,sudnictvo.Sudim to podla prilis mnohych blogov, ktore na toto poukazuju a nic sa nevylepsuje.Takze sudruhovia, vyhrnte si rukavy ale nelahajte si do travy!
 

Na SK

je demokracia len do urciteho levelu, potom nastupuje tvrda diktatura. Staci si precitat vcerajsi Kaliho blog trochu medzi riadkami. Zahmlene fakty, ale okamzity utok na opoziciu. Taktiez si treba uvedomit, ze komunisticka nomenlatura, STB, MGIMO absolventi boli skoleni na manipulaciu s masami a nie je najmensi dovod, aby tie skusenosti nevyuzili na naivny narod.
Co sa tyka sudnictva tam je rezultat jasny - od roku 1948 nebol odsudeny ziaden papalas. Kazdy, kto vie v tom chodit si beztrestnost bud kupi, vyjedna za protisluzby alebo drzi niekoho vyssie postaveneho v rozkroku. Kto tvrdi, ze je to inak nech ukaze, kedy bol niekto vplyvny odsudeny. Tak to funguje od okresov az po vladu, mozno i naopak.
 

Nick vr, v podmienkach trdej diktatúry

nie je možné verejne a slobodne prezentovať názor, ktorý je v rozpore s názorom diktátora a jeho zamestnancov.

Na včerajší "Kaliho" blog bolo možné reagovať, čo znamená, že žiadna tvrdá diktatúra tu nie je (ani od takého, či onakého levelu).

V ďalšej časti Vašeho diskusného prípevku sa zrejme nachádza chyba. Po roku 1948 totiž bol odsúdený papaláš a "papláš" a nie jeden. Napríklad aj Husák bol odsúdený. Podobne tak Slánský a spol. Zjavne išlo o vykonštruované procesy komunistického režimu.
 

Martin

v prvej vete jasne pisem, ze do urciteho levelu. Tym myslim, ze mozme diskutovat a pisat blogy kolko chceme. Ale ked pride ku konkretnej akcii v ktorej nejde o fazulky, tak na policii, sudoch, prokurature, v parlamente ako bezny obcan nemas sancu. Tito ludia neznicili len zivoty Hedvigy, Teleky, ale stovkam, mozno tisicom dalsich ludi.
Ked islo o vykonstruovane procesy, tak snad to nemozme brat vazne ako uspech justicie.
 

vr, spomenul som vykonštruované

procesy, ale rozhodne ich nehodnotím ako úspech justície.

A zpakujem, čo som už písal: v systéme parlamentej demokracie je prostredníctvom volieb tvorený parlament a následne vláda. Ak napríklad (zdorazňujem napríklad) Marian Kotleba (a jeho ľudia) v roku 2020 vo voľbách do NR SR získa 51 percent hlasov voličov, tak podľa toho budú vyzerať aj niektoré inštitúcie. Takže ak občan má, alebo nemá šancu, je to závislé od jeho rozhodnutia vo voľbách a ešte aj inde. Za volebný úspech Mečiara mohli občania, čo znamenalo aj postup pána Lexu do funkcii.
 

anton000, zrejme ste nepochopili text

aktuálneho Blogu. Ide mi o to, že v diktatúre nepanujú normálne, štandardné politicko - spoločenské pomery a teda ani vládnuca strana (KSČ - KSS) sa vnútorne neprofilovala tak, ako by sa profilovala, ak by musela súťažiť o svoje miesto na politickej scéne v aspon relatívne slobodných voľbách. To znamená, že aj členská základňa nebola autentická. Nebolo a teda ani nie je ľahko ropoznateľné, kto mal aký zámer, koho to kam pocitovo ťahalo.

V systéme parlamentej demokracie sa môže ktokoľvek rozhodnúť pre akúkoľvek stranu, či hnutie a môže sa slobodne a verejne sebadeklarovať. Znamená to, že aj jeho pohnútky sú ako tak čitateľné. Samozrejme pre niekoho, kto sa orientuje v základoch pohnútok ľudského správania.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Súdruh prešmyčkár!

Si trápne fťipný!!!
 

 

užívateľ omikron == ľutovanie krížom
 
Hodnoť

Z tohto súdka, teda červeného

súdka ... . Rozdiel medzi vládnucou klikou za tvz. predošlého režimu a "ľudom" bol o diktatúre "názoru" voči "protištátnemu" nesúhlasu. KGB kapitalizmus nateraz podvedome s týmto rozdielom, nadradenosťou rátal a ráta ako s nemennným prvkom "režimu", čiže politického systému. Nejaká demokracia či dokonca liberalizmus boli a sú súdruhom (v podhubí moci) neprijateľné, cudzie. Pritom samozrejme nejde o vtedajších či teraz bývalých držiteľov straníckych knižiek, to boli len prospechári a kolaboranti. Problémom boli (nečitateľní) držitelia riadiaceho "svetonázoru", ktorí svoju vieru (v (ne)majetkový nárok na štát) držali v súkromí svojho postavenia, arogantne ju predávajúc ako štátotvorné (a zároveň) štátoprávne know-how, ktoré však diktovali "podriadeným" tak, aby dostatočne zapadli do mocenského stroja štátu pôvodne obsadeného cudzou "mocnosťou" diktujúcou svoje požiadavky pričom však túžba po "uplatnení" tu doma z nich robila bábky s veľkými hlavami (a právomocami) a takémuto zjavu sa ľudovo začalo hovoriť súdruh. Tento veľkohlavový režim sa však so svojím plánovaným hospodárstvom a divadelnou politickou štruktúrou začal rozpadávať a zmysel Stalinovho triedneho boja vyprchal. Na princípe poslušnosti voči vrchnosti sa sa dá budovať nevoľnícky systém dovtedy, kým je "ľud" spokojný so svojím postavením. Lenže to na západ od ZSSR nikdy nebol a nemohol byť. Aj tak mu to dosť dlho vydržalo, nem dobrá vizitka pre tu prítomných. A to ešte v onej odovzdanosti hľadajú koncepcie reinkarnácie, to už je bludný kruh hlúposti uzavretý ...
 
Hodnoť

Chateaux de Brian, slovné spojenie

triedny boj je marxistická, umelohmotná absurdnosť, ktorej "zmysel" sa nachádzal akurát tak v propagande niekdajšieho režimu. Teda žiadne vyprchanie, alebo nevyprchanie "zmyslu triedneho boja".

Marx a Engels sa pri písaní svojich extrémistických zlátanín hrali so slovami a dávali im "zmysel".

A čo je KGB kapitalizmus?

Za prípadnú odpoveď vopred ďakujem.
 

KGB kapitalizmus je umelohmotná

napodobenina "západnej" verzie spoločensko-politického systému, pričom aj tento "pojem" (kapitalizmus) je vlastne pojem zavedený populárnou dvojicou 19. storočia Marx-Engels. Za Andropova sa KGB snažila sformulovať "východiská" z krízy vtedajšej ríše "komunistov" Ruska a pridružených krajín bloku na východ od Berlína. Vymyslela to, čo u nás aj zaviedla (popri Havlovi a Klausovi), ktorí samozrejme o Východom organizovanom prechode na spoločenský systém "nepriateľa" ani netušili. Tak ho tu teda máme aj s tretinou obyvateľstva žijúcej od výplaty k výplate, kopcom "cyperských" firiem, celou sekciou priživníkov napojených na podporné fondy Bruselu, so združením znovuoživovaných "súdruhov" (a príslušníkov bývalých členov ŠTB a agentov KGB) papuľujúcich na stretnutiach "vynoveného" NATO práve v zmysle "inakosti" kapitalizmu u nás a "onde". Takže triedny boj ani neustal, len získal nové formy. Východný blok prenikol do srdca starej Európy a "západného" sveta, celkom nenápadne ...
 

Chateaux de Brian, ste ukážkou toho ako

rôznorodo sa dá žonglovať so slovom a vytvárať z neho slovné, kompozičné koláže.

Poobné textové kompozície dostávam do e-mail pošty (nie iba ja) od človeka, ktorý sám seba nazval Artur Mydlo.
 
Hodnoť

 

Kým kresťanstvo a západná kultúra, imunitný systém európskej spoločnosti, nebudú vykorenené z duše západného človeka, marxizmus sa nemôže zakoreniť a robotníci, v ktorých mene sa malo v revolúcii bojovať, budú revolúciu zrádzať. Stávka marxistov a komunistov na robotnícku triedu bola stávkou na zlého koňa.
Takže "súdruhov" tu máme stále.
 

 

ďakujem za veľmi správny postreh. Zdá sa však, že marxisti našli konečne tú správnu cieľovku, sú ich plne biznis centrá, štátna správa, neziskové organizácie, vysoké školy, nadnárodné spoločnosti. Čo je dnes západná kultúra? žralok namočený vo formalíne, juhoamercké telenovely, pride pochody alebo Adela Banášová?
 

koňar, slovné spojenie robotnícka trieda

je absurdnosť. Čo je to za označenie? Okiaľ - pokiaľ je robotnícka trieda a okiaľ - pokiaľ už nie? Z tzv. socializmu nám znelo aj slovné spojenie pracujúca inteligencia. To je čo?

Alebo slovo buržoázia....

Koňar, čo je to za koniny (tie označenia)?
 

Habr

Ak sú to koniny, tak čo je podľa Vás: LGBTI menšina/komunita, Rómovia, rodová rovnosť, extrémista....
 

Slovné spojenia robotnícka trieda

a pracujúca inteligencia boli vymyslené na to, aby do nich bolo možné zjednodušene napchať "dve skupiny", ktoré však boli tvorené podstatne zložitejšími komunitami. Komunistický režim to potreboval mať takto "ošetrené" aj preto, aby sa bolo možné ľahšie orietnovať v tom, kto je v papieroch označený ako ten ich (spoľahlivý robotník) a ten nie celkom ich (nespoľahlivý intelektuál).

Ak napríklad poviem rómska komunita, tak viem, že ide o Rómov. Neviem však, kto je tam huslista a kto zberač zemiakov. Na to sú iné označenia. Huslista je buď člen nejakej hudobnej skupiny, ale primáš.

Koňar, opustite rok 1972 a skúste prísť na návštevu do roku 2016.
 

Habr

Ďakujem za prednášku
 

koňar, mnoho ľudí mechanicky

opakuje určité slová a vety a to bez ohľadu na ich skutočnú podstatu. Ja nedávam prednášky. "Len" niečo konštatujem.

Domnievam sa však, že ak niekto kritizuje komunistov a "komunistov", nemal by v pozitívnom zmysle slova používať slovné spojenia, či vety, ktoré sa nachádzajú v marxistickej literatúre.

Dokonca aj v slovníku slovenskej tzv. pravice často nachádzam slová a vety, ktoré sú súčasťou marxistickej knižnej "tvorby".
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 227
 2. Peter Remeselník: Arogantný vodič zrazil dve ženy a ušiel - polícia ho potrestala nepotrestaním ... 87
 3. Pavel Sibyla: Ivan Mikloš: Na reformu školstva by som si trúfol 77
 4. Jana Júdová: Dajte nám rovno elektronické náramky 55
 5. Martin Greguš: Premiér Matovič vs Občan Greguš. Igor, hovorím ti NIE 49
 6. Dušan Seberíni: Pani prezidentka zastavte ho ! 34
 7. Andrej Šverha: Cyklopotulky Považím na sklonku leta 24
 8. Róbert Bosák: 15 ľahkých prechádzok v Tatrách 22
 9. Adrián Vološin: 45522 je aktuálny počet nakazených Covidom -19 na Slovensku 19
 10. Danica Chames: Šesť statočných 19

Rebríčky článkov


 1. Martin Turčan: Celoplošné šialenstvo!
 2. Jano Richter: Tak teda 50tisíc, či 200tisíc?
 3. Dušan Seberíni: Pani prezidentka zastavte ho !
 4. Jozef Legény: Pán Matovič, ponúknite demisiu, ak bude účasť na testovaní viac ako 80% a prídeme všetci
 5. Denis Jacko: Ako čerstvé prádlo
 6. Matej Kučera: (Ne)povinné testovanie
 7. Štefan Vidlár: Výťer z riťi
 8. Barbara Lickova: Blahoslavený Carlo Acutis
 9. František Cudziš: Propagujúci sám vojak v poli (v Bratislave), IX.
 10. Miriam Studeničová: Obhajoba zákona karmy


Už ste čítali?